Змінено форму та Порядок заповнення Звіту про контрольовані операції

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Міністерство фінансів України наказом № 841 від 31.12.2020 р. затвердило оновлені редакції форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції.

Метою таких оновлень є приведення форми та порядку складання Звіту про контрольовані операції у відповідність до положень ПКУ, внесених Законом №466 від 16.01.2020 р.

Зокрема Додаток до Звіту, в якому зазначаються відомості про контрольовані операції, доповнений графами 26 та 27, в яких необхідно зазначати джерела інформації, що були використані платником податків для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки”. Такими джерелами можуть бути:

 • Інформація про зіставні неконтрольовані операції, здійснені платником податків;
 • Результати незалежної оцінки;
 • Інформаційні системи та бази даних;
 • Дані про біржові котирування;
 • Дані про котирувальні ціни на сировинні товари, отримані з прозорих цінових агентств, статистичних агентств, урядових агентств, тощо.

Також, інформацію про пов’язаність осіб відтепер необхідно заповнювати з урахуванням збільшеного порогу пов’язаності з 20 до 25 відсотків та нововведених категорій «пов’язаність через родинні зв’язки фізичної особи» (код 523) та «утворення без статусу юридичної особи» (код 524).

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ опубліковано в «Офіційному віснику» № 21 від 19 березня 2021 року.

Виходячи з вищенаведеної норми НКУ, вперше за оновленою формою Звіт повинен подаватись за 2020 рік до 1 жовтня 2021 року. Нагадуємо також, що відповідно до п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПКУ разом із Звітом про контрольовані операції необхідно подавати Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Зазначене повідомлення необхідно подавати вже у 2021 році за операціями за 2020 рік[1].

Використані джерела:

[1] https://audit-invest.com.ua/ua/articles/blog/povidomlennya-pro-uchast-u-mizhnarodnij-grupi-kompanij-ta-zvit-u-rozrizi-krayin

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Leave your contacts, we will call you back in 5 min!

   Leave your details and we will contact you shortly

   KyivDniproKam'yansʹke
   Написать в
   Viber