Набули частку в КІК в 2022 році? Необхідно повідомити про це податкову!

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Нагадуємо, що з 01.01.2022 р. набули чинності правила оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній (КІК), викладені в ст.39[2 ]ПКУ.

Відповідно до пп.39[2].5.5 п.39[2].5 ст.39[2]ПКУ контролююча особа зобов’язана повідомляти податкові органи про:

 • кожне безпосереднє або опосередковане набуття (або відчуження) частки в КІК або початок (чи припинення) здійснення фактичного контролю над КІК;
 • заснування, створення або набуття (або ліквідацію чи відчуження) майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи.

Повідомлення, окремо щодо кожної КІК, надсилається до ДПС в електронній формі протягом 60 днів із дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю).

Форму та Порядок Повідомлення, затверджено Наказом міністерства фінансів від 22.09.2021 № 512. Фахівці компанії АУДИТ-ІНВЕСТ готові надати допомогу в питаннях щодо складання Повідомлення по КІК.

Звертаємо увагу! Штрафні санкції в 2022 році за кожний факт неподання Повідомлення складають 744 300 грн. (п.120.7 ст.120 ПКУ). Проте, на період дії карантину (на даний час до 31.08.2022 р.), встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), запроваджено мораторій на застосування штрафних санкцій за вказане порушення (п.521 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Leave your contacts, we will call you back in 5 min!

   Leave your details and we will contact you shortly

   KyivDniproKam'yansʹke
   Написать в
   Viber