Роз’яснення ДПСУ щодо оновленої декларацією з податку на прибуток

Міністерство фінансів України видало наказ № 317 від 04.06.2021 р. «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», який набрав чинності 17 серпня 2021 року.

Державна податкова служба України у своєму листі від 27.09.2021 № 21953/7/99-00-21-02-01-07 надало пояснення щодо застосування нової форми декларації на прибуток підприємсва.

Подавати декларацію за оновленою формою необхідно починаючи з 01.01.2022 за звітний (податковий) період 2021 року.

Зміни до основної частини декларації:

декларацію доповнено новим рядком 7.1 «Повне найменування постійного представництва / відокремленого підрозділу, через який нерезидент здійснює діяльність в Україні» (заповнюється нерезидентами у  разі здійснення ними діяльності на території України через постійне представництво)

Зміни у додатки до декларації:

у додаток ПН:

– додаток доповнено позицією щодо надання інформації про нерезидента, який є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу із джерелом походження з України у разі застосування міжнародного договору України з країною, резидентом якої є відповідний бенефіціарний (фактичний) отримувач (власник) такого доходу.

у додаток РІ:

 1. виключення із рядка 3.1.14 різниці щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на суму витрат, понесених платником податків при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети, та заміни цього рядка новою різницею щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на суму витрат, пов’язаних із виконанням умов договору про надання бюджетного гранту, понесених у поточному звітному періоді за рахунок таких грантів (але не більше суми таких грантів) та включених до складу витрат поточного звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (рядок 3.1.14);
 2. доповнення новим рядком, щодо зменшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду на суму бюджетних грантів, отриманих платником податку та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (рядок 3.2.6);
 3. доповнення новими рядками, щодо зменшення фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду:
 • на суму отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання відповідно до Закону України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (рядок 4.2.22);

– на суму списаних штрафних санкцій і пені відповідно до пункту 23 та списаного податкового боргу відповідно до пункту 24 підрозділу 10 розділу XX Кодексу та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до НП(С)БО або МСФЗ (рядок 4.2.23).

додаток АМ

 • доповнено рядком «КП», у якому відображається інформація про капіталізовані проценти, які підлягали включенню до собівартості необоротного активу відповідно до НП(С)БО або МСФЗ.

 

Джерела:

https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/76322.html

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

 

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber