8 серпня 2020 р. набрав чинності Закон України №786-IX (Законопроект №2524)

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

14 липня 2020 р. прийнято Закон України №786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» (ЗАКОНОПРОЕКТ №2524), що набрав чинності 08.08.2020 р.

З усіх анонсованих змін щодо операцій з нерезидентами у тексті Законопроекту № 2524 до остаточного тексту Закону потрапили лише наступні.

Зміни щодо визначення ділової мети (п.14.1.231 ПКУ)

Економічним ефектом від господарської діяльності не обов’язково має бути приріст (збереження) активів платника податків та/або їх вартості.

При визначенні ділової мети необхідно керуватись виключно метою діяльності, а не її фактичним результатом (якщо мова йде про несплату податків або зменшення обсягу оподатковуваного прибутку платника податків).

Операціями без ділової мети вважаються такі операції, якщо в зіставних умовах особа не була б готова придбати (продати) роботи (послуги), нематеріальні активи, а відтепер і товари, що є предметом операцій у непов’язаних осіб.

Зміна у визначенні доходів з джерелом походження з України з метою оподаткування нерезидентів (п.141.4, п.п. 14.1.54 ПКУ)

Відтепер будуть оподатковуватись доходи нерезидента від відчуження акцій чи корпоративних прав у статутному капіталі юридичної особи-резидента України (а тільки не нерезидента, як було раніше), вартість яких на 50 і більше відсотків утворювалася за рахунок нерухомого майна, що розташовано в Україні та належить такій юридичній особі — резиденту України або використовується такою юридичною особою — резидентом України на підставі договору довгострокової оренди, фінансового лізингу чи аналогічного договору.

Неоподатковувана ліквідація КІК

Запроваджена неоподатковувана ліквідація КІК для фізичних осіб упродовж 2020-2021 звітних періодів за умови, що:

 • процедура ліквідації розпочата не раніше 1 січня 2020 року та завершена не пізніше 31 грудня 2021 року,
 • одночасно з податковою декларацією за відповідний звітний рік платник податків подав до контролюючого органу заяву про звільнення від оподаткування отриманих доходів із зазначенням деталей щодо КІК, переліку доходів та майна, отриманих у зв’язку з його ліквідацією.

Усі інші анонсовані зміни до ПКУ стосовно перечення терміну запровадження окремих норм щодо ТЦУ, КІК, постійних представництв нерезидентів тощо прийнято не було.

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber