Що з аудитом? Чи перенесені терміни подання аудиторського звіту? Чи є різниця у вимогах для різних регіонів?

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На сьогодні все, що стосується відтермінування термінів подання звітності у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, наведено в положеннях двох законів:

 • Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» №2115- IX від 03.03.2022 (Закон №2115);
 • Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» №2118- IX від 03.03.2022 (Закон №2118).

Обидва нормативних акти набрали чинність з 07.03.2022 року.

Відповідно до норм Закону №2115 подання:

 • облікових документів
 • фінансових документів
 • бухгалтерських документів
 • розрахункових документів
 • аудиторських звітів
 • інших документів, подання яких вимагається нормами чинного законодавства

проводиться протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Також, за п.2) Закону №2115, у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення не застосовується адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та/або документів, що перелічені вище.

Зверніть увагу, норми Закону №2115 не поширюються на податкові правовідносини.

Податкові правовідносини роз’яснює Закон №2118.

Відповідно до норм Закону №2118, підрозділ 10 р. ХХ Перехідних положень Податкового кодексу (Кодекс) доповнено пунктом 69, згідно з яким платники податків звільняються від передбаченої Кодексом відповідальності, зокрема, за недотримання подання звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Вимога подання річної фінансової та річної консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом контролюючому органу встановлена безпосередньо положеннями п.46.2. ст.46 Кодексу.

 

Таким чином, з врахуванням вищенаведених норм, подання контролюючому органу річної фінансової та річної консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом, провадиться:

 • протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, якщо у платника податку будуть фізичні можливості виконати свій обов’язок;
 • протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлюють подання звітності, якщо платник податків не буде мати фізичної можливості й протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни подати звітність.

Норми прийнятих законодавчих актів поширюються на всю територію та регіони України без винятку.

 

Джерела:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2115-20#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2118-20#Text

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці.Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber