Несплата податків під час війни, пояснення податківців

Відповідно до п. 69 оновленого підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням наступних особливостей:

 • якщо платник податків не може дотриматись термінів сплати податків і зборів, подання звітності, в т.ч. звітності, передбаченої п. 46.2 ПКУ, реєстрації податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів тощо, то відповідно до пп. 69.1 ПКУ платники податків звільняються від відповідальності з обов’язковим виконанням таких зобов’язань протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні;
 • згідно пп. 69.9 ПКУ для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно до п. 36.1 ст. 36 ПКУ податковим обов’язком платника податку є обчислення, декларування та/або сплата суми податків та зборів. 

Відповідно до ст. 38 ПКУ податковим обов’язком вважається сплата сум податкових зобов’язань у повному обсязі та у встановлений законодавством строк.

У листі № 4064/6/99-00-13-01-06 від 05.05.2022 р. ДПС України пояснюють, що на період дії воєнного стану перебіг визначених термінів згідно ПКУ, зокрема сплати податків та зборів, подання звітності зупинено.

Тобто, з 24.02.2022 р. і до припинення або скасування режиму воєнного стану підстави для виникнення у платника податків податкового боргу в розумінні пп. 14.1.175 ПКУ відсутні, а такі грошові зобов’язання вважаються не сплаченими.

 

Джерело:

Податківці пояснили, чи вважається несплата податків під час війни податковим боргом

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber