Надаємо відпустку під час війни

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Закон України від 15.03.2022 р. №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановив додаткові правила на час війни.

Ч. 6 ст. 6 цього Закону №2136-IX говорить:  «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.» Це означає, що у період дії воєнного стану немає офіційних святкових та неробочих днів.

Стаж, який дає право на щорічну основну відпустку

Святкові та неробочі дні до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку, під час війни – включаються! До війни не включалися. Після війни – знову перестануть включатися!

 Тривалість щорічної основної відпустки

У Законі №2136-IX є спеціальна норма щодо тривалості щорічної відпустки (ч. 1 ст. 12): у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Мінекономіки, коментуючи цю норму, зазначило: з дати набрання чинності Законом і до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становитиме 24 календарних дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону «Про відпустки». Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану».

Святкові та неробочі дні

Під час війни свята входять в тривалість щорічних відпусток, як звичайні дні.  

Наприклад, якщо працівник хоче піти у щорічну основну відпустку з 03 квітня на 24 календарні дні, то період відпустки: з 04 квітня по 27 квітня 2022р. включно. Так, Пасха 24 квітня 2022р., буде звичайним оплачуваним днем  відпустки.

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber