Як ліквідувати юридичну особу? Порядок від податківців

Підготовлено:

Анастасія Заколотюк, фахівець Департаменту аудиту

 

Фахівці ДУ ДФС у м.Києві з метою підвищення обізнаності платників податку оприлюднили орієнтовний порядок припинення юридичних осіб.

Ліквідація компанії – це процедура, результатом якої є припинення юридичної особи, тобто внесення запису про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР), після чого компанія припиняє існувати.

 

Терміни ліквідації

Терміни пред’явлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняє свою діяльність, не може бути меньше двох місяців (ч.5 ст.105 Державного кодексу України). Того ж часу, перевірки зі сторони органів влади, продаж активів компанії, стягнення дебіторської та кредиторської заборгованності, а також багато інших дій, пов’язаних з ліквідацією компанії, можуть тривати більше двох місяців.

 

Процес ліквідації

Процес ліквідації компанії можна розділити на наступні етапи

 1. Прийняття рішення власниками (учасниками, акціонерами) компанії про добровільну ліквідацію компанії та фіксація такого рішення у протоколі загальних зборів учасників.
 2. Повідомлення органу, який здійснює державну реєстрацію (державного реєстратора, нотаріуса), про початок процедури ліквідації компанії.
 3. Повідомлення контролюючих органів про початок процедури ліквідації компанії.
 4. Вияв кредиторів та повідомлення останніх про початок процедури ліквідації компанії.
 5. Продаж всіх активів компанії, задоволення вимог кредиторів, проведення розрахунків з власниками (учасниками, акціонерами) компанії у відповідності до розмірів їх корпоративних прав, оформлення ліквідаційного балансу компанії. Здійснення усіх розрахунків з виплати податків, зборів, ЄСВ, а також страхових внесків. У випадку, якщо після розрахунків з кредиторами ще залишаються якісь активи, необхідно провести розрахунки з учасниками (власниками, акціонерами) компанії.
 6. Закриття банківських рахунків компанії, отриманя банківських виписок, анулювання свідоцтв, дозволів, акредитації на митниці, виключення із реєстрів тощо. Звільнення працівників.
 7. Проведення перевірки органом ДФС чи прийняття керівником рішення про недоцільність проведення перевірок.
 8. Отримання від податкового органу та управління пенсіонного фонду довідок про відсутність заборгованності з виплати податків, зборів та про відсутність заборгованості з виплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також страхові внески.
 9. Передача у відповідний архівний заклад документів, що підлягають тривалому зберіганню, знищенню печаток, штампів.
 10. Внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про припинення юридичної особи.

 

Джерела:

http://kyiv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/372008.html?fbclid=IwAR1zXbl31ogO5AYtoYJWAuSl9tR1SkW2g6Kpp2v_VFzPQ9DDuld138ML9hI

http://www.interbuh.com.ua/ru/documents/onenews/128302

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

 

 

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber