Звучить дивно, але читання балансу захоплююче заняття!

Більшість керівників компаній підписують баланс не дивлячись, навіть не намагаючись вникнути в його зміст. Але якщо спробувати розібратися, то можна знайти в ньому досить багато корисної інформації. Який саме? Дізнайтеся прямо зараз!

БАЛАНС – це найстаріша з трьох основних форм Фінансової звітності, и много компаний Надаються его, даже если регулюючі органів не вімагають цього. Баланс представляються з тієї причини, что ВІН вважається важлівім джерел информации. Це свого роду «моментальний знімок» стану актівів, Які Використовують в компании, и Капіталу, за рахунок которого створені ЦІ активи.

ЧИМ КОРИСНО читання балансу для керівника?

 • Баланс показує джерела фінансування і як використовуються кошти;
 • Баланс є основою для оцінки вартості компанії, хоча і є лише відправною точкою;
 • Вивчення взаємозв’язку статей балансу може бути корисним;
 • Співвідношення отриманого прибутку і вкладеного капіталу є хорошим індикатором ефективності компанії.

З ЯКОЮ МЕТОЮ керівник може використовувати баланс?

ОТРИМАННЯ УЯВЛЕННЯ ПРО ТЕ, ЯК КОМПАНІЯ ФІНАНСУЄТЬСЯ І КУДИ ВКЛАДЕНІ КОШТИ. З балансу можна дізнатися, скільки коштів внесено власниками і скільки отримано від зовнішніх кредиторів. Він також показує, які активи придбані і скільки вкладено в кожен з них.

ОЦІНКА ВАРТОСТІ КОМПАНІЇ. Коли говорять про вартість компанії, мають на увазі її ринкову капіталізацію, тобто сукупний курс її звичайних акцій.

З точки зору менеджменту компанії, повна дохідність показує рівень прибутковості, якого повинна досягти компанія, щоб залучати нових інвесторів. Так, якщо акції компанії втрачають на ринку свою привабливість, їх курс падає, а коефіцієнт повної прибутковості зростає. З цього випливає, що компанії з невиразним іміджем, з точки зору інвесторів, доведеться забезпечувати підвищену прибутковість, залучаючи капітал.

Коефіцієнт повної доходності – критерій порівняння, орієнтуючись на який, він приймає рішення, куди йому вкладати кошти: в акції якої-небудь компанії, в державні акції або нерухомість.

Оскільки в балансі перераховуються активи і пасиви і вказується їх вартісне вираження, він може служити відправною точкою для оцінки вартості компанії. Втім, можливості його використання в цих цілях сильно обмежені. Як вже говорилося, відповідно до правил бухгалтерського обліку активи можуть відображатися за первісною вартістю, через строгості визначення активу в баланс можуть включатися не всі ресурси компанії.

 


Вартість компанії залежить від її здатності генерувати прибуток в майбутньому

 

В результаті активи потрібно оцінювати виходячи з їх потенціалу генерування прибутку. Крім цього необхідно враховувати і оцінювати і інші ресурси компанії, які не підходять під суворе визначення активу, наприклад бренди.

ОЦІНКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ АКТИВІВ ТА ПАСИВІВ. Баланс може бути корисним для оцінки співвідношення його статей, наприклад співвідношення капіталу, пов’язаного оборотними активами, і короткострокового боргу (короткострокових зобов’язань). Це дозволяє зрозуміти, чи достатньо у компанії короткострокових активів для покриття зобов’язань, термін яких настає.

Коефіцієнт поточної ліквідності (коефіцієнт покриття) дуже люблять використовувати фінансові структури, які дають кошти в борг. Цей коефіцієнт обчислюють діленням величини оборотних активів на величину короткострокових зобов’язань.

Говорячи про це коефіцієнті, як, втім, і будь-яку іншу, і застосовуючи його або їх до конкретної компанії, треба пам’ятати наступне. Різні види бізнесу знаходяться в різних умовах. І там, де одні компанії задихалися б від низької короткострокової ліквідності, інші відчувають себе нормально. Наприклад, деяким компаніям доводиться мати великі товарно-матеріальні запаси, дуже довгий виробничий цикл, надавати товари в кредит на тривалий термін і т.д., в той час як інші обходяться мінімумом запасовілі отримують більше товарів в кредит, ніж самі відпускають на таких умовах .

ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ. Ефективність компанії в плані генерування прибутку може корисно оцінити щодо обсягу використовуваних інвестицій.

 


Співвідношення прибутку, отриманої за певний період, і вартості використаних приватних активів є дуже корисним показником для тих, хто вклав кошти в компанію

 

Особливий інтерес цей показник становить для власників і керівників.

Існує простий тест для визначення фінансової міцності і самостійності будь-якої компанії – чи достатньо у неї коштів на даний час і на найближче майбутнє, щоб погасити свої короткострокові зобов’язання, коли для цього настає термін? Якщо на це просте запитання позитивну відповідь не робиться, то компанія знаходиться у фінансовій кризі незалежно від того, які в неї показники прибутку.

Дана стаття складена на основі: «Фінансовий менеджмент та управлінський облік для керівників та бізнесменів», Пітер Етрілл, Едді Маклейн. 2012 р.


ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ДІЗНАТИСЬ:

Бажаєте перевірити баланс Вашої компанії? Ми готові допомогти Вам: ДІЗНАТИСЬ ДЕТАЛЬНІШЕ

 

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber