Чи підлягає оподаткуванню вартість участі працівника в семінарах?

Навчання на семінарах, курсах – ризики за ПДФО?

До нас все частіше стали надходити запитання: Чи є ПДФО, якщо підприємство спрямовує співробітника на семінар? Курси навчання англійському – можна? А якщо навчатися групою? А як оформляти документи, щоб не потрапити під додаткове благо? А право на податковий кредит за ПДВ залишається? 

Це зрозуміло, якщо не володіти тонкощами оподаткування, то можна потрапити на значні штрафи, враховуючи, що суми за навчання чи семінар можуть бути великими. А ці питання – найактуальніші у податкового перевіряючого з ПДФО. В практиці перевірок доходило до 100 тис. грн., разом з донарахованими податками, штрафом та пенею. 

Ми підготували для вас серію практичних рекомендацій щодо найактуальніших питань, пов'язаних з оподаткуванням та ризиками додаткового блага.

 

Одже, питання перше:

Чи підлягає оподаткуванню вартість участі працівника в семінарах?

ПДФО и ВЗ. Якщо за умовами договору запрошеною стороною семінару (конференції) і одержувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якого представляє працівник, то ризиків щодо донарахування ПДФО і ВЗ (військовий збір) не буде. Звідси рекомендації – перевірте наявність договору між вами, як одержувачем послуг, і постачальником (юр. особа або ЧПЕН-ФО); уважно прочитайте предмет договору – кому надається послуга?; перевірте наявність акта наданих послуг. І не завадить перевірити, чи має право ЧПЕН-ФО надавати такі послуги (якщо саме він буде виступати постачальником консультаційно-інформаційних послуг).

ЄСВ. а наявності договору між юридичною особою (отримувачем послуг) та юридичною особою/ФОП (постачальником таких послуг), такі витрати не розглядаються як фонд оплати праці. Отже, ЄСВ не нараховується.

ПДВ. Присутній ризик застосування норми за пп. «г» п. 198.5 ст.198 НКУ. Тому для запобігання донарахувань за ПДВ підготуйте обгрунтування зв'язку операцій, тобто тематики семінарів, курсів, з господарською діяльністю підприємства. 

 Пам'ятайте, кожна ситуація, де є ризики додаткового блага фізичної особи, потребує індивідуального розгляду. Тут враховується і специфіка діяльності підприємства, і особливість тематики, і первинні документи, тому своєчасна консультація допоможе вам захистити себе від зайвих ризиків, а підприємству – уникнути зайвих витрат.

 

Мінімізувати ризики, грамотно вийти із ситуації і правильно прийняти рішення вам допоможуть експерти Audit-Invest. Індивідуальні консультації з висококваліфікованими фахівцями стануть для вас відмінним інструментом в якісному веденні податкового та бухгалтерського обліку. 

Вам потрібно зателефонувати до Audit-Invest або замовити дзвінок та наші фахівці з радістю допоможуть вам.

〉 097 338 12 88, 050 340 11 17

〉 af@audit-invest.com.ua

 

Будь першим!
Підписуйтесь на розсилку та отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом
КиївДніпроКам'янське