Как уменьшить риск налоговой проверки? Основные оценки критерии рисков

Як зменшити ризик податкової перевірки? Основні критерії оцінки ризиків

Податкові перевірки… Про них в останній час чутно досить часто та можна знайти різноманітну інформацію із численних джерел. Тим паче, для багатьох залишається питанням, як зменшити ризик проведення податкової перевірки?

Як не потрпляти до плану взагалі? Насправді, існують загальні критерії оцінки ризиків, моніторинг яких дозволяє податковим робити висновки про ризики діяльності Вашого підприємства. Це:

 

1. Темп росту витрат вище, ніж темп росту доходів.

Порівнюються зміни у доходах та витратах підприємства за даними декларації з податку на прибуток та за даними фінансової звітності. Наприклад, доходи виросли на 50%, а витрати збільшились у 2 рази.

ПОРАДА: візьміть Звіт про фінансові результати підприємства за два періоди та порівняйте суми за термінами. На скільки вони відрізняються один від одного? Чи немає різких змін у порівнянні з минулим періодом?

 

2. Збитковість компанії протягом декількох звітних періодів.

Якщо збитки декларуються в податковій звітності, то ризик включення підприємства до списку для перевірки істотно збільшується. Якщо збитки відображаються тільки у Балансі підприємства, то обов'язково буде запит від ДПІ з приводу розбіжностей між даними декларації з податку на прибуток і даними Балансу.

ПОРАДА: перевірте, чи не числиться у Вас переплата з податку на прибуток на особистому рахунку у ДПІ? Якщо протягом трьох річних періодів підприємство декларує збитки або "нуль" податку на прибуток, то сума переплати йде до бюджету безповоротно за рішенням керівника ДПІ.

 

3. Середьномісячна заробітна плата на одного робітника нижче середнього рівня для аналогічного виду діяльності по Україні.

ПОРАДА: дані офіційної статистики Ви можете побачити на сайті Держкомстату за посиланням: https://ukrstat.org/operativ/menu/menu_r/zp.htm.

А якщо цікавитесь фактом, то використайте ресурси сайтів з працевлаштування:

https://www.work.ua/stat/

http://www.jobs.ua/stat/

 
4. Відхилення рівня рентабельності за даними бухгалтерського обліку компанії від рівня рентабельності за даними статистики для аналогічних сфер діяльності.

ПОРАДА: Тут, звісно, можна знову проаналізувати дані офіційної статистики. Того ж часу, спотворити дані фінансової звітності можуть різні фактори, наприклад, відсутність первинних документів, невчасне списання запасів, неправильний розподіл доходів та витрат за статтями звітності тощо. Тому, як мінімум, перевірте облікову інформацію про суми заборгованостей.

 

5. Ігнорування запитів від податкової обов'язково призведе до позапланової перевірки підприємства.

Як правило, термін надання відповіді на запит податкової – протягом 10 робочих днів від дня отримання запиту.

ПОРАДА: звичайно запит податкової не містить достатніх підстав для надання копій документів. Проте, у будь-якому випадку, на податковий запит повинна бути надана відповідь.

 

6. Високий податковий ризик в результаті недосить продуманої організації господарської діяльності.

Частіше усього саме компанії своїми діями збільшують податковий ризик:

 • реєстрація за адресою місця проживання засновника;
 • робота з неблагонадійними конрагентами;
 • "смішний" статутний капітал при значних оборотах;
 • один співробітник (директор) з мінімальною заробітною платою на підприємстві  доходом більше 500 тис. грн.;
 • відсутність необоротних активів;
 • "масова" робота з приватними підприємцями тощо.

Щоб зменшити ризик податкової перевірки, необхідно не допускати в роботі підприємства факторів, які сприяють створенню таких податкових ризиків. А це можливо за умовою узгодженої та налагодженої роботи бухгалтерії, при правильному фінансовому та податковому плануванні.

 

Для цього дізнайтесь детальніше про аутсорсинг бухгалтерії! Кращі фахівці будуть піклуватись про правильність та бездоганність її ведення.

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber