Зменшені штрафи за несвоєчасну реєстрацію «старих» ПН та РК

Відповідно до Закону №466IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі Закон №466-IX ), який набув чинності 23.05.2020 р., були встановлені штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних за «старі періоди», а саме до ПН які звільнені, які оподатковуються за 0% ставкою, ПН на неплатника, ПН відповідно до п. 198.5 ПКУ та РК за ст. 199 ПКУ.

З 23 травня відповідно до нового п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК, передбачені ст. 201 ПКУ, були нараховані у період з 01.01.2017 по 31.12.2019, але грошові зобов’язання за ними станом на дату набрання чинності Закону № 466-IX неузгоджені, то мають застосовуватися нові розміри штрафів, встановлені Законом №466-IX , тобто якщо відповідні податкові повідомлення-рішення (далі – ППР) знаходяться в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов’язання за ними не сплачено.

Контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку здійснює перерахунок суми штрафу і надсилає (вручає) такому платнику нове ППР. Попереднє ППР вважається скасованим (відкликаним).

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК – накладається штраф в розмірі 2% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1 020 грн.

За відсутності реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, якщо це порушення зазначене в ППР, складеному за результатами перевірки ДПС – накладається штраф в розмірі 5% обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3 400 грн.

Зміни згідно Закону 786-ІХ

Штрафи за згаданими вище ПН та РК стали менші, змінилась гранична дата застосування таких спеціальних штрафів. Штрафи будуть застосовуватися до тих ПН та РК, які було складено до 23 травня 2020 року (а не до 31 грудня 2019 року, як передбачалося раніше).

Отже, 8 серпня набрав чинності Закон № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (далі Закон 786-ІХ) яким внесено зміни до п. 73 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ

 

Новий розмір штрафів:

 • у разі несвоєчасної реєстрації – 1% (було 2%) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 510 грн. (було 1 020 грн.);
 • у разі відсутності реєстрації ПН/РК – 2,5% (було 5%) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 грн. (було 3 400 грн.).

Щодо платників, які вже сплатили штрафи у більшому розмірі – у Законі №786-ІХ нічого не згадано.

Звертаємо увагу, що штраф не накладається тільки на ті ПН, які б мали бути зареєстровані у строк під час карантину. Але штраф за «старі періоди» до 1 березня – буде застосовано.

 

Штрафи за нереєстрацію ПН/РК

Основні штрафи до ПН та РК, встановлені ст. 120-1 ПКУ – не змінилися. Але в абз. перший та дванадцятий ст. 120-1 ПКУ Законом № 786-ІХ внесено доповнення. А саме несвоєчасна реєстрація РК до ПН на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною також буде штрафуватися, за тими ж розмірами штрафів, які встановлені для такої ПН.

 

Джерела:

Бухгалтерські новини

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber