Україна переходить на електронні трудові книжки: прийнято закон

5 лютого Верховна Рада України прийняла законопроект № 3623 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі.

Законопроектом передбачається:

 1. П’ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника. Протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру.
 2. Внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій трудових книжок, довідок тощо, що здійснюється працівником і роботодавцем із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.
 3. Після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов’язаний буде видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис. Також передбачено обов’язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.
 4. Можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. При цьому, якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75%. Також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Страховий стаж обчислюватиметься за даними, що містяться у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі даними про трудову діяльність працівників, внесених відповідно до Закону про ЄСВ, а за періоди, за які не внесені дані до реєстру застрахованих осіб, –  згідно законодавства, що діяло раніше.

Призначення пенсії за віком здійснюватиметься автоматично (без звернення особи) у разі набуття застрахованою особою права на призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку на підставі відомостей, наявних в системі персоніфікованого обліку. У разі відсутності даних про страховий стаж, територіальний орган Пенсійного фонду інформує застраховану особу (у т. ч. через особистий кабінет на вебпорталі) про відсутність таких відомостей та необхідність їх подання. Документи про страховий стаж можуть бути подані до територіального органу Пенсійного фонду особисто або через особистий електронний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Законопроектом вносяться зміни до Кодексу законів про працю України, Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та деяких інших законодавчих актів щодо запровадження.

Звертаємо увагу, що станом на 05.02.2021 р. остаточний текст закону поки ще не оприлюднений. Якщо закон опублікують у лютому, то, згідно тексту законопроекту, він набере чинності через три місяці з дати опублікування, тобто у травні 2021 року.

Джерела:

https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/67500

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?pf3516=3623&skl=10

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber