Ремонт основних засобів які мають «нульову залишкову вартість», та податкові різниці

В Індивідуальній податковій консультації № 3479/ІПК/99-00-05-05-02-06 від 20.08.2020 р. Державна податкова служба України розглянула звернення платника податків, щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суми витрат по ремонту основних засобів виробничого призначення, які в податковому обліку мають «нульову залишкову вартість».

У зверненні зазначено, що у податковому обліку підприємства рахуються основні виробничі засоби, які повністю замортизовані і їх балансова вартість дорівнює нулю. При цьому в бухгалтерському обліку ці основні засоби мають залишкову вартість за рахунок проведення переоцінки і вони використовуються у виробничій діяльності підприємства.

Підприємство періодично проводить ремонти таких основних засобів для підтримання їх в робочому стані і понесені витрати відносить у бухгалтерському обліку на витрати періоду.

Питання платника податків: «Чи повинно підприємство коригувати фінансовий результат до оподаткування в декларації з податку на прибуток підприємств на суми витрат по ремонту основних засобів виробничого призначення, які в податковому обліку мають  «нульову залишкову вартість?»

 

Відповідь ДПС: якщо у податковому обліку залишкова вартість основних засобів, які призначені для використання у господарській діяльності, дорівнює нулю, то витрати на ремонт таких основних засобів відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку і ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму таких витрат.

 

Джерела:

ІПК ДПСУ від 20.08.2020 р. № 3479/ІПК/99-00-05-05-02-06

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber