Порядок заповнення податкової накладної при ліквідації основних засобів за самостійним рішенням?

ДПС повідомляє, що оскільки ліквідація основних засобів (далі – ОЗ) за самостійним рішенням платника податків прирівнюється до постачання товарів, при списанні такого ОЗ, супроводжується нарахуванням ПДВ і оформленням податкової накладної (далі – ПН).

Відповідно до пп. 14.1.191, пп. «а» п. 185.1, п. 189.9 ПКУ податкові зобов’язання за ставкою 20 % нараховуються на звичайну ціну списаного ОЗ, але не нижче від балансової вартості на момент ліквідації. Звичайну ціну ОЗ необхідно визначити відповідно до пп. 14.1.219 п.14.1 ст.14 ПКУ.

ПДВ не буде нараховуватись на ліквідацію ОЗ за самостійним рішенням у разі, якщо ОЗ втрачені через форс-мажорні обставини та такий об’єкт демонтували, знищили і відповідно задокументували.

Особливості заповнення ПН у разі ліквідації ОЗ:

 • особливий тип причини невидачі покупцеві  – «05 – Ліквідація ОЗ за самостійним рішенням платника ПДВ». Код зазначається у відповідному рядку лівого верхнього квадратика ПН. Оскільки ПН на ліквідацію не буває зведеною, то всі інші рядки у лівому верхньому квадраті ПН залишаться незаповненими;
 • покупець повинен зазначити своє найменування або ПІБ фізособи-підприємця, ІПН зазначається умовний «400000000000». Рядок «Податковий номер» покупця й код джерела реєстрації в правій частині ПН не заповнюється;
 • в табличній частині розписують абсолютно всі графи рядка. Необхідно розшифрувати номенклатуру, код за УКТ ЗЕД, одиниці виміру з їхнім кодуванням, кількість, ціну без ПДВ, код ставки, вартість без ПДВ і суму податку. Якщо ОЗ імпортований, проставляють також хрестик у графі 3.2.

Код УКТ ЗЕД проставляється відповідно до Закон України від 04.06.2020 р. №674-IX «Про Митний тариф України». Якщо не вдається визначити код самостійно, можна звернутися до Торгово-промислової палати.

 

Джерело:

Який порядок заповнення ПН при ліквідації основних засобів за самостійним рішенням?

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber