Нові форми звітності для видобувних підприємств

На своїй сторінці Кабінет Міністрів України відповідно до частини другої ст. 6, частини другої ст. 7 та частини третьої ст. 9 Закону України “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях” ухвалив Постанову від 23 вересня 2020 р. № 858 «Деякі питання забезпечення прозорості у видобувних галузях» згідно якої затвердив для підприємств видобувної галузі три нові форми звітності:

  • звіт про платежі на користь держави за формою згідно з додатком 1 до постанови;
  • консолідований звіт про платежі на користь держави за формою згідно з додатком 2;
  • звіт про отримані платежі за формою згідно з додатком 3.

Метою розкриття інформації у видобувних галузях є надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь отримувачів платежів, створення передумов для суспільно відповідального використання такими суб’єктами корисних копалин загальнодержавного значення, а також для суспільного ознайомлення та обговорення питань, пов’язаних із використанням та управлінням державою і територіальними громадами корисними копалинами загальнодержавного значення.

Суб’єктами розкриття інформації за відповідними формами є:

– суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях;

– материнські підприємства у видобувних галузях;

– отримувачі платежів.

 

Ознайомитися з формами звітів можливо на сайті www.kmu.gov.ua, або за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-zabezpechennya-pr-a858

Зауважимо, що відповідно до п. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, розкривають свої звіти (консолідовані звіти) про платежі на користь держави щорічно, не пізніше 1 вересня року, що настає після звітного періоду, та забезпечують, щоб такі звіти залишалися публічно відкритими протягом щонайменше трьох років з дня розкриття.

 

Джерела:

Інтерактивна бухгалтерія

Верховна Рада України

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber