Фінансова звітність за 2020 рік подається з аудиторським висновком!

Змінами, внесеними Законом України від 16.01.2020 р. №466-IX до п. 46.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платники податку на прибуток, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України» (далі – Закон про бухоблік) повинні оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, подають податковій службі:

 • разом з податковою декларацією за відповідний звітний період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором;
 • річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Фінансова звітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.

Які компанії будуть подавати фінансову звітність до податкової разом з аудиторським звітом?

Відповідно до п. 3 ст. 14 Закону про бухоблік, в залежності від категорії суб’єкта господарювання, фінзвітність разом з аудиторським висновком мають подавати:

 • підприємства, що становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях – не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством;
 • великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів, та середні підприємства – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй веб-сторінці (у повному обсязі);
 • інші фінансові установи, що належать до мікропідприємств та малих підприємств – не пізніше ніж до 1 червня року, що настає за звітним періодом, мають оприлюднювати річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власній веб-сторінці (у повному обсязі).

Тобто компаніям, які повинні оприлюднити свою фінансову звітність разом з аудиторським висновком, необхідно подати у відповідний податковий орган річну фінансову звітність за 2020 рік та аудиторський висновок до неї не пізніше 10 червня 2021 року.

Відповідальність за неподання фінансової звітності разом з аудиторським висновком

Відповідно до п. 120.1 ПКУ штраф за неподання (несвоєчасного подання) податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, становить – 340 гривень, а за повторне порушення (якщо протягом року вже застосовувався такий штраф) – 1020 гривень.

Тобто, якщо не подати затверджену аудиторами фінансову звітність протягом зазначених вище строків, вважатиметься, що декларація (до якої така фінзвітність є невід’ємним додатком) не була подана.

 

Джерела:

https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/67222

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#Text

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber