Дія.City – проект майбутнього

На офіційній сторінці Дія City вже опубліковано інформація щодо роботи з інноваційним сервісом. 

 З 2022 року в України почне працювати новітній  цифровий  проект, що покладе початок розвитку для ІТ-бізнесу та співпраці з найкращими податковими умовами у світі, а в майбутньому масштабування ведення бізнесу  в інших галузях. 

Дія City — це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. У ньому не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї та ефективно їх впроваджувати.

Сервіс створено для стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Не менш ніж на 25 років будуть сприятливі умови для :

 1. Ведення технологічного та інноваційного бізнесу;
 2. Залучення інвестицій;
 3. Розвиток цифрової інфраструктури;
 4. Залучення талановитих працівників з усього світу;
 5. Стимулювання створення вітчизняних інноваційних продуктів(стартапів і продуктових компаній);
 6. Формування в Україні економіки знань.

В основі основних  етапів впровадження проекту лежать наступні закони : 

 • Закон №1667-ІХ від 15.07.2021 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»
 • Закон № 1946-IX від 14.12.2021 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»

Команда проекту активу працює над розробкою додаткових підзаконних актів та запуском сервісу для подачі заявки на вступ до резидентів Дія City.

Критерії для набуття статусу Резидента Дія City:

 • для існуючих юридичних осіб:
 • Здійснення видів діяльності, встановлених законодавством для Дія.City ;
 • 90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності;
 • Середня заробітна плата працівників/ винагорода GIG-спеціалістів не меньше 1200 ;
 • 9+ працівників і/або GIG-спеціалістів ;
 • Відсутність «негативних» критеріїв  .
 • для нових юридичних осіб:
 • Здійснення видів діяльності , встановлених законодавством про Дія.City; 
 • 90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності;
 • Зареєстрована не раніше ніж 24 місяці до дня подання заяви;
 • Сума річного доходу не більше ніж 7 млн грн;
 • Відсутність «негативних» критеріїв.

Принципами роботи сервісу є: найвигідніші умови податкової системи, безпека , зручність використання , а головне без бюрократії та корупції. 

Запуск проекту  Дія.City  заплановано на початок 2022 року, у пілотному режимі ІТ-компанії матимуть змогу скористатись такими функціями цифрового сервісу:

 1. Скористатись податковою ставкою у 5 разів нижче загальної системи оподаткування

Саме даний проект вперше зможе надати можливість скористатись Податком на виведений капітал ( далі-ПнВК) запровадженим  в  Україні. Тому Резиденти цифрової системи вибиратимуть між податком на прибуток 18% та ПнВК 9%.

 1. Поряд із традиційними формами співпраці сектору ІТ-компаній та спеціалістів  вводитимуться GIG-контракти, які дають фактично гнучкість співпраці та аналогічне податкове навантаження.
 2. Щодо оподаткування доходів працівників та гіг-спеціалістів то діятимуть такі ставки : ПДФО -5%, ЄСВ-22% від мінімальної ЗП , військовий збір-1,5%. Закріплено 3-річний перехідний період із ФОП на гіг-контракти/трудові контракти.
 3. Для стимулювання ангельських  інвестицій передбачена податкова знижка (з податку на доходи фізичних осіб) на суму інвестицій в українські стартапи.
 4. Ріст сектору ІТ-компаній та загалом ІТ-галузі в України може подвоїтись після запуску та тестування  проекту, частка галузі Внутрішнього валового продукту (далі-ВВП)  країни може збільшитись з 4% до 10%, що формуватиме базис для більш стрімкого переходу України до цифрової економіки, залучення інвестицій, співпраця з міжнародними компаніями та інтерес закордонних підприємців у розвитку в Україні.

Представники ІТ-сектору висловлюють на даний момент свою підтримку даному проекту, за для розвитку не лише сервісних а і продуктових компаній ІТ-бізнесу , залучення інвестицій, відкриття нових можливостей, при цьому важливо , що всі моделі , які працювали до цього , також залишаються .

Звертаємо Вашу увагу, що набуття статусу резидента Дія City – здійснюється після подання звернення із відповідною заявою на добровільній основі.  

 

Джерела:

https://i.factor.ua/news/1062758/

https://city-backend.diia.gov.ua/storage/uploads/files/shares/page/home/%D0%94%D1%96%D1%8F%20City.pdf

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber