Дія.City — проект майбутнього

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На офіційній сторінці Дія City вже опубліковано інформація щодо роботи з інноваційним сервісом. 

 З 2022 року в України почне працювати новітній  цифровий  проект, що покладе початок розвитку для ІТ-бізнесу та співпраці з найкращими податковими умовами у світі, а в майбутньому масштабування ведення бізнесу  в інших галузях. 

Дія City — це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. У ньому не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї та ефективно їх впроваджувати.

Сервіс створено для стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Не менш ніж на 25 років будуть сприятливі умови для :

 1. Ведення технологічного та інноваційного бізнесу;
 2. Залучення інвестицій;
 3. Розвиток цифрової інфраструктури;
 4. Залучення талановитих працівників з усього світу;
 5. Стимулювання створення вітчизняних інноваційних продуктів(стартапів і продуктових компаній);
 6. Формування в Україні економіки знань.

В основі основних  етапів впровадження проекту лежать наступні закони : 

 • Закон №1667-ІХ від 15.07.2021 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»
 • Закон № 1946-IX від 14.12.2021 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»

Команда проекту активу працює над розробкою додаткових підзаконних актів та запуском сервісу для подачі заявки на вступ до резидентів Дія City.

Критерії для набуття статусу Резидента Дія City:

 • для існуючих юридичних осіб:
 • Здійснення видів діяльності, встановлених законодавством для Дія.City ;
 • 90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності;
 • Середня заробітна плата працівників/ винагорода GIG-спеціалістів не меньше 1200 ;
 • 9+ працівників і/або GIG-спеціалістів ;
 • Відсутність «негативних» критеріїв  .
 • для нових юридичних осіб:
 • Здійснення видів діяльності , встановлених законодавством про Дія.City; 
 • 90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності;
 • Зареєстрована не раніше ніж 24 місяці до дня подання заяви;
 • Сума річного доходу не більше ніж 7 млн грн;
 • Відсутність «негативних» критеріїв.

Принципами роботи сервісу є: найвигідніші умови податкової системи, безпека , зручність використання , а головне без бюрократії та корупції. 

Запуск проекту  Дія.City  заплановано на початок 2022 року, у пілотному режимі ІТ-компанії матимуть змогу скористатись такими функціями цифрового сервісу:

 1. Скористатись податковою ставкою у 5 разів нижче загальної системи оподаткування

Саме даний проект вперше зможе надати можливість скористатись Податком на виведений капітал ( далі-ПнВК) запровадженим  в  Україні. Тому Резиденти цифрової системи вибиратимуть між податком на прибуток 18% та ПнВК 9%.

 1. Поряд із традиційними формами співпраці сектору ІТ-компаній та спеціалістів  вводитимуться GIG-контракти, які дають фактично гнучкість співпраці та аналогічне податкове навантаження.
 2. Щодо оподаткування доходів працівників та гіг-спеціалістів то діятимуть такі ставки : ПДФО -5%, ЄСВ-22% від мінімальної ЗП , військовий збір-1,5%. Закріплено 3-річний перехідний період із ФОП на гіг-контракти/трудові контракти.
 3. Для стимулювання ангельських  інвестицій передбачена податкова знижка (з податку на доходи фізичних осіб) на суму інвестицій в українські стартапи.
 4. Ріст сектору ІТ-компаній та загалом ІТ-галузі в України може подвоїтись після запуску та тестування  проекту, частка галузі Внутрішнього валового продукту (далі-ВВП)  країни може збільшитись з 4% до 10%, що формуватиме базис для більш стрімкого переходу України до цифрової економіки, залучення інвестицій, співпраця з міжнародними компаніями та інтерес закордонних підприємців у розвитку в Україні.

Представники ІТ-сектору висловлюють на даний момент свою підтримку даному проекту, за для розвитку не лише сервісних а і продуктових компаній ІТ-бізнесу , залучення інвестицій, відкриття нових можливостей, при цьому важливо , що всі моделі , які працювали до цього , також залишаються .

Звертаємо Вашу увагу, що набуття статусу резидента Дія City – здійснюється після подання звернення із відповідною заявою на добровільній основі.  

 

Джерела:

https://i.factor.ua/news/1062758/

https://city-backend.diia.gov.ua/storage/uploads/files/shares/page/home/%D0%94%D1%96%D1%8F%20City.pdf

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber