Оновлений перелік умовних кодів причин коригування

Заповнення податкової накладної при ліквідації основних засобів за рішенням платника 

На своєму сайті головне управління ДПС у Луганській області, нагадало платникам ПДВ, який повинен бути порядок при заповненні податкової накладної (далі – ПН) з ПДВ у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме пункту 189.9  у разі якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних засобів за звичайними цінами, але не нижче від балансової вартості на момент ліквідації. Отже таке списання об’єкта супроводжують нарахуванням ПДВ і оформленням ПН, а податкові зобов’язання за ставкою 20 % нараховують на звичайну ціну списаного основного засобу, але не нижче від балансової вартості на момент ліквідації.

Якщо втратили основні засоби через форс-мажорні обставини: із причин, що не залежать від платника податків: крадіжка, пожежа, потоп та ін. і навіть ліквідація за власною ініціативою ПДВ не нараховується, якщо цей об’єкт демонтувати, знищити і правильно все задокументувати.

Заповнення ПН у разі ліквідації основних засобів

 • тип причини невидачі покупцеві – “05”.

Код проставляється у відповідному рядку лівого верхнього квадратика ПН. При цьому, ліквідаційна ПН не буває зведеною. Тому всі інші рядки в лівому верхньому квадраті ПН залишаться незаповненими.

 • найменування «Покупця» зазначають своє власне або ПІБ фізособи-підприємця,
 • індивідуальний податковий номер умовний – “400000000000” 

Заповнення відповідно до п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом МФУ від 31.12.2015 № 1307). Рядок “Податковий номер” покупця й код джерела реєстрації в правій частині ПН не заповнюється.

 • номенклатура – в табличній частині розписують абсолютно всі графи рядка 

Необхідно докладно розшифрувати номенклатуру: найменування основного засобу за даними бухобліку, код за УКТ ЗЕД, одиниці виміру з їхнім кодуванням, кількість, ціну без ПДВ, код ставки, вартість без ПДВ і суму податку. У тому випадку, коли основний засіб імпортований, проставляють також хрестик у графі 3.2.

 

Звертаємо увагу, що також необхідно визначити звичайну ціну основних засобів відповідно до підпункту 14.1.219 ПКУ.

 

Джерело:

https://lg.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/528330.html

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber