Закон №466-ІХ: Оновлено штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування

Згідно Закону України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вносяться зміни до ст. 1201 ПКУ, щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної (ПН) і розрахунку коригування до податкової накладної (РК).

Нові штрафи встановлено за:
1) несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких не зазначаються суми ПДВ, а саме:
– ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ;
– ПН, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;
– ПН, складених відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» – «г» цього пункту, та РК, складених до таких ПН;
– ПН, складених відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складених до таких податкових накладних;
– ПН, складених відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ПКУ.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК – накладається штраф в розмірі 2 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1 020 грн. (п. 1201.1 ПКУ).

За відсутності реєстрації таких ПН / РК, якщо це порушення зазначене в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу – накладається штраф в розмірі 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3 400 грн. (п. 1201.2. ПКУ).

Також, звертаємо увагу, що згідно нового п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК, передбачені ст. 201 ПКУ, були нараховані у період з 01.01.2017 по 31.12.2019, але грошові зобов’язання за ними станом на дату набрання чинності Законом № 466 неузгоджені, то мають застосовуватися нові розміри штрафів, встановлені цим Законом.

2) порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК тягне за собою накладення штрафу від 10 до 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН та/або РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п. 1201.1 ПКУ);

3) відсутність реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК, про що зазначено в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено (п. 1201.2 ПКУ).

Варто нагадати, що у період карантину за порушення строків реєстрації ПН / РК платників ПДВ не штрафуватимуть.

Джерело:
Нововведення Закону №466: Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування
Нововведення Закону №466: Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

 

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber