Закон №466-ІХ: Оновлено штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Згідно Закону України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» вносяться зміни до ст. 1201 ПКУ, щодо застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної (ПН) і розрахунку коригування до податкової накладної (РК).

Нові штрафи встановлено за:
1) несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких не зазначаються суми ПДВ, а саме:
— ПН/РК, складених на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ;
— ПН, складених на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;
— ПН, складених відповідно до п. 198.5 ПКУ у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» — «г» цього пункту, та РК, складених до таких ПН;
— ПН, складених відповідно до ст. 199 ПКУ, та РК, складених до таких податкових накладних;
— ПН, складених відповідно до абзацу 11 п. 201.4 ПКУ.

За порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК – накладається штраф в розмірі 2 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1 020 грн. (п. 1201.1 ПКУ).

За відсутності реєстрації таких ПН / РК, якщо це порушення зазначене в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу – накладається штраф в розмірі 5 % обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 3 400 грн. (п. 1201.2. ПКУ).

Також, звертаємо увагу, що згідно нового п. 73 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, якщо штрафи за порушення граничного строку реєстрації таких ПН/РК, передбачені ст. 201 ПКУ, були нараховані у період з 01.01.2017 по 31.12.2019, але грошові зобов’язання за ними станом на дату набрання чинності Законом № 466 неузгоджені, то мають застосовуватися нові розміри штрафів, встановлені цим Законом.

2) порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК тягне за собою накладення штрафу від 10 до 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН та/або РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації (п. 1201.1 ПКУ);

3) відсутність реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК, про що зазначено в податковому повідомленні-рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено (п. 1201.2 ПКУ).

Варто нагадати, що у період карантину за порушення строків реєстрації ПН / РК платників ПДВ не штрафуватимуть.

Джерело:
Нововведення Закону №466: Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування
Нововведення Закону №466: Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної і розрахунку коригування

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

 

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber