Впроваджено е-аудит як складову податкового контролю

ДПС повідомляє, що складовою частиною податкового контролю впроваджено процедури електронного аудиту (е-аудит). Передумовами такого впровадження для великих платників податків є:

 • зобов’язання платників податків надавати всі документи на запит контролюючих органів, які є предметом податкової перевірки, що регламентовано п. 85.2 ст. 85 ПКУ;
 • затвердження загальних вимог до надання електронних документів, формату та порядку їх надання згідно Наказу № 561 затвердженого МФУ від 15.09.2020 р. «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки», який набрав чинності з 27.08.2021 року.

Основою е-аудиту є інформація, яка отримана від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T).

Стандартний аудиторський файл (SAF-T) являє собою стандартизований формат надання платниками податків бухгалтерської та фінансової інформації в електронному вигляді до податкових органів. Такий файл містить експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також зміни у фінансово-господарському стані платника податків за певний період.

SAF-T призначений дляздійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення. За результатами, отриманими при автоматизованій обробці SAF-T відбуваєтьсяподаткова перевірка.

Формування та подання платниками податків стандартного аудиторського файлу (SAF-T) сприятиме достовірності ведення обліку, більш швидкому заповненню податкової звітності, підвищує рівень дотримання платниками податків норм податкового та іншого законодавства.

Для податкового органу е-аудит надає можливість покращити якість та результативність податкового контролю за рахунок автоматичного аналізу і тестування показників податкової та фінансової звітності, виявлення розбіжностей та ризиків під час процедур податкового контролю.

 

Джерела:

Новітній підхід до податкового контролю – впровадження електронного аудиту з 27 серпня

Наказу № 561 «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки», затверджений МФУ від 15.09.2020 р.

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber