Відсутність ф. 20-ОПП – один з головних доказів ризиковості підприємства

Відсутність даних по формі № 20-ОПП – один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Про це зазначив заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Павло Чернов. Йдеться про форму 20-ОПП “Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність”.

Павло Чернов зауважив, що форма № 20-ОПП є одним з ключових елементів при визначенні реальності діяльності підприємства. Адже саме цією формою до електронних баз податкової вноситься інформація про наявність основних засобів на підприємстві (офісних, складських та інших приміщень, обладнання, транспорту, земельних ділянок).

На думку податківців, повідомлення про об’єкти оподаткування не дублює податкову звітність, а дає додаткову інформацію про наявність, місцезнаходження і поточний стан об’єктів оподаткування платника.

У ДПС наголошують, що у повідомленні за формою № 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні, усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, наприклад, якщо подається інформація про об’єкти оподаткування – офіс, склад, склад-магазин, розташовані в одному офісному центрі за одною адресою, достатньо надати інформацію за одним із типів, зазначивши у найменуванні – офіс або склад. Але принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера. Тобто, у повідомленні за формою №20-ОПП надається інформація і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці.

Отже, відсутність даних по формі № 20-ОПП є один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Тому рекомендовано перевірити дані в електронному кабінеті та у разі виявлення неточних даних – подати оновлену інформацію, тим самим виключити одну із причин ризиковості.

Джерела:

Лігазакон

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber