Відображення гуманітарної допомоги в бухгалтерському обліку

Для виконання положень ЗУ «Про гуманітарну допомогу» МФУ затверджено Наказ № 298 «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги» від 14.12.1999 р., про що МФУ наголосили у листі № 41020-06-5/8479 від 27.04.2022 р.

Дії Наказу № 298 поширюються на всіх юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (за виключенням бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (далі – отримувачі), які потребують гуманітарної допомоги та яким вона безпосередньо надається (далі – набувачі).

Гуманітарну допомогу, яка отримана у вигляді грошових коштів та/або ТМЦ слід відображати за дебетом рахунків обліку грошових коштів та/або запасів, товарів, тощо з кредитом рахунку 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Так само гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і ТМЦ відображається у набувачів.

Якщо отримані у вигляді гуманітарної допомоги грошові кошти і ТМЦ використані на забезпечення статутної діяльності набувача, то набувачі повинні відобразити такі кошти і ТМЦ за кредитом в кореспонденції з рахунком 23 «Виробництво» з одночасним відображенням такої суми наступним чином: дебет 48 «Цільове фінансування і цільові надходження» з кредитом 745 «Дохід від безоплатно одержаних активів».

Отже, для усіх підприємств (за виключенням бюджетних установ) для обліку і узагальнення інформації про наявність та рух коштів фінансування заходів цільового призначення, у т.ч. отримана цільова благодійна допомога, передбачено рахунок 48 «Цільове фінансування і цільові надходження».

 

Джерело:

Як відобразити в бухобліку гуманітарну допомогу.

Лист МФУ від 27.04.2022 р. № 41020-06-5/8479 «Про бухгалтерський облік окремих господарських операцій»

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber