Помилкове перерахування коштів на ПДВ-рахунок контрагента: позиція ДПС

Трапляються випадки, коли оплату за товар помилково перерахували не на поточний рахунок контрагента, а на рахунок контрагента у Системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ). За такого розвитку подій платнику податків треба знати, який порядок повернення таких коштів на рахунок платника в СЕА ПДВ або на власний поточний рахунок.

З таким запитом одна із компаній звернулась до податківців.

Державна податкова служба (далі – ДПС) у відповідь наголошує, що основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено статтею 2001 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) і пунктами 33, 34 і 341 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».

Відповідно до пункту 2001.7 статті 2001 ПКУ кошти, зараховані на рахунок в СЕА ПДВ, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Кодексу та погашення податкового боргу з ПДВ.

Пункт 2001.6 ПКУ допускає, якщо на дату подання податкової звітності з ПДВ сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, платник податку може подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву. На підставі цієї заяви кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 ПКУ, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в СЕА ПДВ з поточного рахунку платника.

Перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення рахунка в СЕА ПДВ не призведе до формування від’ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу.

Іншого механізму повернення цих коштів в ПКУ не прописано. Кодексом не передбачено перерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ одного платника на поточний або рахунок в СЕА ПДВ іншого платника.

Тому компанія може повернути помилково перераховані коштів, якщо звернеться до свого контрагента.

Джерела:

Бухгалтер 911

Лігазакон

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

 

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber