Податківці наполягають на застосуванні РРО при оплаті через Приват24

Податківці у ІПК від 31.01.2020 р. № 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК зазначили, що при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших, тобто зі застосуванням електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ) застосування РРО є обов’язковим.

Звернення Підприємця до ДПСУ:

Підприємець здійснює реалізацію виробів медичного призначення, оплата за які інколи здійснюється покупцями шляхом переказу коштів з платіжних систем: Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інші.

Чи необхідно фізичній особі – підприємцю у даному випадку встановлювати РРО (якщо готівковий розрахунок відсутній) та чи вважаються кошти, сплачені контрагентами на розрахунковий рахунок ФОП з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших, безготівковим розрахунком?

Відповідь ДПС:

Фізичні особи – підприємці (платники єдиного податку другої – четвертої груп) при продажу виробів медичного призначення можуть не застосовувати РРО у разі здійснення розрахунків при такому продажу виключно у безготівковій формі, а саме шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку.

Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону N 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов’язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно роз’яснення НБУ (лист № 57-0007/62082 від 28.11.2019) квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265 та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.

Джерела:

  1. Сплата через Приват24 
  2. Податківці наполягають на застосуванні РРО при оплаті через Приват24 
  3. ІПК ДПС від 31.01.2020 р. N 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

  097 338 12 88, 050 340 11 17

  af@audit-invest.com.ua

Будь першим!
Підписуйтесь на розсилку та отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber