Одиниці виміру як обов’язковий реквізит в первинних документах

Наказом МФУ № 385 від 09.07.2021 р. «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» внесено зміни до п. 2.4 Положення № 88 «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку». У новій редакції фразу «у натуральному та/або вартісному виразі» змінено фразою «у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках».

Відповідно до попередньої редакції Положення № 88, у п. 2.4 під словами «у натуральному та/або вартісному виразі» малось на увазі, що операції можна було відображати наступними способами:

 • як у вартісному, так і в натуральному виразах;
 • тільки у вартісному виразі;
 • тільки в натуральному виразі.

Відтепер, після внесених змін, не можна відображати операції лише у натуральному виразі, первинний документ обов’язково повинен містити вартісну оцінку операції.

Тобто первинний документ обов’язково повинен містити інформацію щодо грошового та за можливості натурального вимірника. Оскільки при складанні фінансової звітності ми відображаємо дані обліку у грошовому вимірнику, а натуральні одиниці виміру призначені більше для аналітичного обліку.

 

Джерела:

Як тепер заповнювати одиницю виміру в первинних документах

Наказ МФУ № 385 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 09.07.2021 року

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber