Нова податкова накладна та декларація з ПДВ вже з 1 березня

В газеті “Офіційний вісник України” N 8 від 2 лютого 2021 року було опубліковано Наказ Мінфіну № 734 від 02.12.2020 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» згідно якого внесено зміни до:

  • форми податкової накладної та розрахунку коригування до неї;
  • форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Звертаємо Вашу увагу, що нові форми документів діють з 1 березня 2021 року.

Тобто:

  • податкові накладні та розрахунки коригування, слід реєструвати за новою формою (незалежно від дати складання) з 1 березня 2021 року;
  • податкову звітність з ПДВ за лютий 2021 року необхідно подати за старою формою. А за березень 2021 р. слід звітувати за новою формою.

Суттєві зміни в податкових накладних:

  • новий рядок “код”, у якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:

1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

Рядок “код” заповнюється у разі заповнення рядка “Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта” податкової накладної.

  • скорочено кількість податкових накладних, які складаються платниками, та їх реєстрації в ЄРНП шляхом збільшення кількості найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній з 9 999 до 99 999 позицій.

Суттєві зміни до податкової звітності з ПДВ з додатками:

  • об’єднання додатків 1 та 5 до податкової декларації з ПДВ та скасуванням обов’язку щодо відображення розшифровки податкових зобов’язань платника податку за звітний період у розрізі контрагентів, що заповнюються платниками податку у таблиці 1 додатка 5 до податкової декларації з ПДВ;
  • Додаток 4 до податкової декларації з ПДВ доповнено інформацією стосовно відомостей щодо зміни поточного рахунку платника податків, яка, відповідно, дасть змогу уникнути непорозумінь при поверненні суми бюджетного відшкодування у разі зміни поточного рахунку такого платника податку, зазначеного в раніше поданій ним заяві у додатку 4 до податкової декларації з ПДВ.

Джерела:

https://buhgalter911.com/news/news-1056095.html

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1056074.html

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber