Набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»

27 лютого 2020 року, набрав чинності Закон № 465-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”.

Закон опубліковано в газеті “Голос України” від 26.02.2020 року № 37.

Законом внесено зміни до законодавчих актів зокрема, до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»; Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України; Закону України «Про судовий збір». Аналіз деяких змін:

ЄСВ-адміністрування

Недоїмка з ЄСВ

Зараз: в ст. 25 Закону про ЄСВ діє такий абзац (перший):

Податковий орган у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

З 01.07.2020 р. вимоги про сплату недоїмки будуть надсилатись податковим органом платнику в паперовій та/або електронній формі;

Оскарження вимог на сплату ЄСВ

Зараз: строк розгляду скарги податківцями становить – 30 календарних днів.

З 01.07.2020 р. податковий орган, який розглядає скаргу платника ЄСВ, зобов’язаний буде прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику ЄСВ протягом 20 календарних днів з дня отримання скарги. Керівник (його заступник або уповноважена особа) податкового органу зможе прийняти рішення про подовження строку розгляду скарги платника ЄСВ понад встановлений строк, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника ЄСВ до закінчення 20-денного строку.

МСФЗ та таксономія

Першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, є 2020 рік .

Судовий збір з адмінсправ.

Законом передбачено обмеження максимального розміру ставки судового збору за подання наступних документів до адміністративного суду:

– за подачу апеляційної скарги – сплата не більше 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

– касаційної скарги – не більше 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Рідини для електронний сигарет

Змінами встановлено, що з 01.01.2021 р.  виробництво та торгівля рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються за наявності відповідної ліцензії.

Використані джерела:

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1048603.html

https://buhgalter911.com/uk/news/news-1048646.html

https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/465-IX

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber