Ліцензії на зберігання пального: хто повинен придбати та які документи необхідно подати при оформленні

Зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Ліцензії на зберігання пального отримуються за кожним місцем зберігання пального терміном на п’ять років.

Випадки, у яких не потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального:

  1. в місцях виробництва пального або в місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії;
  2. при зберіганні пального виключно у споживчій тарі (до 5 літрів), для власного використання;
  3. такими суб’єктами господарювання, як:

– підприємствами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

– підприємствами та організаціями системи державного резерву;

– суб’єктами господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Документи, які необхідно подавати при оформленні:

  1. Заява на отримання ліцензії;
  2. Завірені заявником копії документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою на якій розташований об’єкт торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви;
  3. Завірені заявником копії акту вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, необхідних для торгівлі пальним або зберігання пального;
  4. Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються, якщо вони є у відкритих державних реєстрах, із зазначенням у заяві реквізитів таких документів та назви відповідних реєстрів та якщо суб’єкт господарювання зазначає у своїй заяві на отримання ліцензії про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

Більш детально дане питання розкрито на сайті ДПС України в розділі ЗІР, категорія 113.04, питання «Яким СГ необхідно придбавати ліцензію на зберігання пального та які документи необхідно подати для отримання ліцензії?

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber