Коригування податкового кредиту при поверненні товару

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що п. 192.1 ст. 192 ПКУ визначено, якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів або послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів або послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеної в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Розрахунок коригування до податкової накладної підлягає реєстрації постачальником товарів або послуг в ЄРПН:

  • у разі збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника;
  • та якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації.

Розрахунок коригування до податкової накладної підлягає реєстрації отримувачем товарів або послуг в ЄРПН у разі зменшення суми компенсації вартості товарів або послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Якщо при перерахунку зменшено суму компенсації на користь платника податку – постачальника, згідно пп. 192.1.1 ПКУ постачальник повинен зменшити суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, за який було проведено перерахунок. Відповідно, отримувач повинен зменшити суму податкового кредиту за результатами податкового періоду, за який було проведено перерахунок, у разі якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування та збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів або послуг.

Згідно п. 198.6 ПКУ до податкового кредиту не відносяться суми податку, сплаченого / нарахованого у зв’язку з придбанням товарів або послуг, що не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними або розрахунками коригування до них, не підтверджені митними деклараціями або іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ.

Тобто, якщо платником податку не сформовано податковий кредит, у зв’язку із зупиненням реєстрації податкової накладної, то при поверненні коштів або товарів платник податку не має підстав для зменшення податкового кредиту.

 

Джерела:

Повернення товару: коригування податкового кредиту

Повернення товару: коригування податкового кредиту

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber