До уваги компаній, які складають звітність за МСФЗ

Нагадуємо, що на виконання вимог ЗУ №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 (із змінами) та Постанови КМУ «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» від 28 лютого 2000 р. № 419 (із змінами) компанії, що мають складати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, складають її на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності в єдиному електронному форматі (XBRL), визначеному Мінфіном,  та подають її до центру збору фінансової звітності (система фінансової звітності – далі СФЗ), операційне управління яким здійснюється НКЦПФР, з метою забезпечення доступу органів державної влади, інших органів та користувачів до поданої підприємствами фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності.

Суб’єктам звітування, які зобов’язані подавати фінансову звітність в єдиному електронному форматі до СФЗ, для успішної подачі такої звітності повинні здійснити наступні дії:

 1. Пересвідчитися в тому, чи внесене підприємство до переліку суб’єктів звітування на порталі СФЗ https://frs.gov.ua/. У разі відсутності суб’єкта звітування у зазначеному переліку, необхідно пройти процедуру реєстрації у СФЗ за допомогою кнопки «Реєстрація суб’єктів звітування», заповнивши реєстраційну форму.
 2. Зареєструвати користувачів від підприємства на порталі СФЗ: Адміністратора облікових записів, та користувачів, що будуть завантажувати фінансову звітність на портал, а також підтверджувати її (директор, головний бухгалтер, аудитор).
 3. Перевірити можливість формування звітності за МСФЗ у форматі XBRL у системах обліку, що використовуються на підприємстві.
 4. Обрати програмне забезпечення:
 • безкоштовний програмний продукт iXBRL Tool, або
 • платні коробкові продукти, що представлені на ринку, або
 • розробка персональних модулів провайдерами ПЗ або власними силами.
 1. Обрати програмне забезпечення для валідування електронної звітності за допомогою безкоштовної XBRL платформи «Arelle» або одного з платних сервісів.
 2. Перевірити наявність ЕЦП в усіх користувачів порталу СФЗ, у разі їх відсутності – отримання ЕЦП.

Довідково:

 • XBRL – загальнодоступний, відкритий та безкоштовний стандарт обміну діловою інформацією, що є західноєвропейським стандартом подання фінансової звітності за МСФЗ та US GAAP, а також стандартизує інформацію та показники, що використовуються під час складання звітності різних компаній для їхнього подальшого співставлення та аналізу.
 • Таксономія – сукупність тегів XBRL.
 • Таксономія МСФЗ – електронне подання звітності за МСФЗ, де показники, які підлягають розкриттю, систематизуються, щоб забезпечити єдиний формат для обміну даними.
 • Валідація – це процес перевірки, чи вірно складена фінансова звітність і чи відповідає вона правилам валідації, що закладені в Таксономію UA XBRL МСФЗ.

Джерела:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1223-13#n16

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber