Хто, коли та за якою ставкою сплачується транспортний податок

Транспортний податок – це різновид місцевого податку на майно, тобто обов’язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що встановлюється в межах граничних розмірів ставок, визначених ПКУ, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень.

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків надали роз’яснення, хто, коли та за якою ставкою повинен сплачувати транспортний податок.

Згідно пп. 267.1 ПКУ платниками податку є фізичні та юридичні особи, в т.ч. нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

Відповідно до пп. 267.2.1 ПКУ об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальних заробітних плат (у 2021 році – 2 250 тис. грн.)

Відповідно до пп. 267.6.4 ПКУ платники податку – юридичні особи повинні станом на 01.01. звітного року самостійно обчислити суму податку та не пізніше 20.02. цього ж року подати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу. Якщо такий об’єкт оподаткування придбано протягом року, то юридична особа – платник податку подає декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. Податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Ставка податку, згідно п. 267.4 ПКУ, встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Відповідно до п. 267.6 ПКУ, якщо об’єкти оподаткування придбані протягом року, то податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 01.01. цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

Транспортний податок сплачується юридичними особами як авансовий внесок щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Відповідно до п. 49.2 ПКУ платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. За неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб чи відокремлені підрозділи юридичної особи,  – 1 020 грн., відповідно до п. 117.1 ПКУ. Проте,відповідно до п. 52-1 Розділу ХХ ПКУ, у період карантину, пов’язаного з COVID-19, починаючи з 01.03.2020 р. і по останній день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, штрафні санкції не застосовуються.

 

Джерело:

Транспортний податок: хто, коли, скільки та як довго сплачує?

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber