Чи має право ДПС надіслати лист про невизнання податкової декларації, якщо платник вже отримав другу квитанцію про її прийняття?

Державна Податкова служба України у інформаційному ресурсі «ЗІР» у Категорії 129.03 надало відповідь на запитання, щодо невизнання податкової декларації платника податків після отримання їм другої квитанції про її прийняття.

 

Запитання:

Чи має право контролюючий орган після отримання другої квитанції надіслати лист платнику податків про невизнання податкової декларації?

 

Відповідь:

Подання електронних документів здійснюється платниками податків відповідно до норм Податкового Кодексу України (далі –ПКУ) та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі – Порядок № 557), на підставі договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що визначає взаємовідносини суб’єктів електронного документообігу та укладається з контролюючим органом.

Згідно з абз. 2 п. 9 розд. ІІ Порядку № 557 друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

Відповідно до абзацу 1 п. 49.11 ПКУ та п.п. 49.11.1 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої

  • з порушенням вимог пп. 48.3 та 48.4 ПКУ (відсутність обов’язкових реквізитів) 
  • недотримання вимог абзаців 1 – 3 п. 49.4 ПКУ (великі та середні підприємства подають декларації в електронній формі з дотриманням вимог законів)

контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Згідно з п. 49.15 ПКУ податкова декларація вважається неподаною за умови порушення норм пп. 48.3 і 48.4 ПКУ, абзаців 1 – 3 п. 49.4 ПКУ та надання або надсилання контролюючим органом платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації, зокрема засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України від 22.05.2003 р. № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» для податкових декларацій, поданих у такий спосіб.

Отже, контролюючий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.


Джерела:

Категорія 129.03 «ЗІР»

 

 

 

Остались вопросы? Свяжитесь с нами прямо сейчас!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber