Авансовий внесок при виплаті дивідендів

Підпунктом 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що дивіденди – це платіж, який здійснює юридична особа, в т.ч. емітент корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. Для цілей оподаткування до дивідендів також відносяться платежі у грошовій чи негрошовій формі, які здійснюються юридичною особою на користь її засновника та/або учасника у зв’язку з розподілом чистого прибутку або його частини.

Підпунктом 57.11.1 п.57.11 ПКУ визначено, що якщо прийнято рішення про виплату дивідендів, платник податку на прибуток емітент корпоративних прав,  проводить зазначені виплати власнику корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований згідно ст.137 ПКУ.

Підпунктом 57.11.2 п.57.11 ПКУ визначено, що емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток, за виключенням випадків, визначених пп. 57.1[1].3 п.57.1[1] ПКУ.

Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. Якщо наявне непогашене грошове зобов’язання, авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті.

Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п.136.1 ПКУ. Сума дивідендів на суму авансового внеску не зменшується.

Якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для розрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Авансовий внесок вноситься до бюджету одночасно з виплатою дивідендів.

Сума попередньо сплачених авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів зараховується у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за податковий період.

Якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду – на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.

Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів.

Відображення сум дивідендів, виплачених фізичним та юридичним особам, здійснюється у Додатку АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

 

Джерела:

Коли необхідно сплачувати авансовий внесок у разі виплати дивідендів?

Кому та коли доведеться сплачувати авансовий внесок у разі виплати дивідендів?

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber