Перший етап підготовки до річної звітності – інвентаризація

Підготовлено:

Наталія Лещенко, керівник групи бухгалтерського обслуговування

 

Період підготовки та здачі річної звітності вже незабаром, тому хотілося б нагадати про необхідність проведення річної обов’язкової інвентаризації.

Така зобов’язанність передбачена нормами п.6 ст. 145 Господарського кодексу України; п.1 ст.10 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” і є законним способом перевірки та документального підтвердження активів та зобов’язань, що дуже необхідно для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Як результат, керівнику підприємства та головному бухгалтеру слід потурбуватися про фактичне її проведення та правильне відображення на рахунка бухгалтерського обліку.

 

Порядок проведення інвентаризації

Порядок проведения инвентаризации регулируется Положением об инвентаризации активов и обязательств, утвержденных Приказом Министерства финансов Украины от 02.09.2014  № 879 (далее – Положение №879). Порядок проведення інвентаризації регулюється Положенням про інвентаризацію активів та обов’язків, затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014  № 879 (далі – Положення №879).

Згідно норм Положення №879 перед складанням щорічної річної звітності проводиться суцільна інвентаризація, яка охоплює всі види зобов’язань та всі активи підприємства, незалежно від їх місця розташування, в тому числі предмети, які передані в прокат, оренду або перебувають на реконструкції, модернізації, консервації, в ремонті, запаси або резерви незалежно від технічного стану. Також інвентаризації підлягають всі активи і зобов’язання, які обліковуються на позабалансові рахунки, а саме цінності, які не належать підприємству, але тимчасово перебувають у його використанні, розпорядженні або на зберіганні, умовно НЕ активи і зобов’язання підприємства (застави, гарантії, інше), бланки суворої звітності.

Інвентаризація починається з моменту видання наказу про створення інвентаризаційної комісії, визначення дати, станом на яку проводять інвентаризацію, терміни її проведення, видах активів, що інвентаризуються і зобов’язань.

 

В результаті

Процес інвентаризації повинен бути організований для різних об’єктів інвентаризації з урахуванням особливостей даних об’єктів і з дотриманням норм Положення №879. Дотримання норм останнього вкрай важливо, тому що це дозволить отримати реальні результати інвентаризації, скласти фактичну картину стану справ на підприємстві.

Проведення інвентаризації дозволить виявити фактичну наявність активів, перевірку повноти відображення зобов’язань, кошти цільового фінансування, витрати майбутніх періодів. Дозволить усунути надлишки або нестачі активів шляхом зіставлення фактичного їх наявності з даними бухгалтерського обліку, виявить активи, які частково втратили свою первісну якість і споживчі властивості. Допоможе визначити застарілі активи, матеріальні та нематеріальні активи, які не використовуються; невикористані суми забезпечень, виявить активи і зобов’язання, які не відповідають критеріям визнання.

 

Робота буде довга і скрупульозна …

Команда експертів Audit-Invest готова прийти на допомогу в проведенні інвентаризації та оформленні її результатів, що дозволить виключити помилки, пов’язані із здійсненням такого заморочливого заходи, і їх наслідки.

Досвід і професіоналізм нашої команди дадуть Вам можливість працювати спокійно і бути впевненим в завтрашньому дні.

 

 

Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber