Багатьом відома розповсюджена практика контролюючих органів під час проведення контрольно-перевірочних заходів в результаті якої платникам податків не підтверджують право на податковий кредит та витрати по маркетинговим операціям. ДПС, з метою застосування єдиного підходу при наданні оцінки впливу маркетингових послуг на визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток та податкового кредиту з податку на додану вартість, надала рекомендаційний алгоритм для отримання індивідуальних податкових консультацій щодо визнання маркетингових послуг у господарській діяльності.
При здійсненні маркетингової діяльності підприємство повинно мати документальне підтвердження та зв’язок таких витрат із господарською діяльність платника податку.
Це можуть бути:
- договори на маркетингові послуги та додатки на них, при цьому предмет договору має містити чіткий опис маркетингових послуг, умови надання послуг із зазначенням терміну, обсяги та способи виконання, напрями та об’єкти маркетингових дослідження тощо;
- акти виконаних робіт/послуг із конкретним переліком наданих послуг, місцем і датою їх надання, із зазначенням в чому виражено результат маркетингових досліджень;
- звіти про виконані роботи, які містять, наприклад, аналіз конкуренції, оцінку політики ціноутворення та їх вплив на ринок, прогнозний план продажу, оцінку ризиків;
- інші первині документи, наприклад, медіаплани, звіти про рекламні кампанії, фото-відео зйомки;
- додаткові підтверджуючі документи та інформацію щодо використання таких послуг, наприклад, відгуки клієнтів, аналіз ефективності маркетингових заходів.
І додатково до цього, ДПС пропонує платникам податків отримати індивідуальну податкову консультацію. Саме наявність у платника податків індивідуальної податкової консультації щодо операцій з маркетингових послуг у поєднанні із належною доказовою базою забезпечить правомірність його дій.
Підготовлено по матеріалах Державна податкова служба України у Дніпропетровській області https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/print-985406.html
Зв’яжіться з нами прямо зараз!
〉 097 338 12 88, 050 340 11 17
〉 af@audit-invest.com.ua





