Понеділок 25 Квітня – святковий чи звичайний робочий день?

У ст. 73 «Святкові і неробочі дні» Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) визначені святкові дні та дні релігійних свят, у які не провадиться робота. У переліку наявний один день (неділя) – Пасха (Великдень). Відповідно до православного календаря Великдень у 2022 припадає на – 24 квітня

 

У ст. 67 КЗпП «Вихідні дні» зазначено, що якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого дня. Тобто, 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Проте,  Законом України № 2136-IX від 15.03.2022 р. (далі – ЗУ № 2136) “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», внесено зміни до КЗпП, які діють з 24.03.2022р. В новому трудовому Законі зазначено:

 п. 6 ст. 6. «Особливості встановлення та обліку часу роботи та часу відпочинку», що

«У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті  65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.»

 

Отже, під час війни відсутні офіційні святкові та неробочі дні, а роботодавцям надано право, збільшивши норму робочих годин у квітні та затвердити 25 квітня 2022 року, як робочий день, попередивши про це працівників. Оплата праці у такому випадку залишається без змін, тобто працівники мають працювати із оплатою праці як у звичайний (а не святковий) робочий день.

Джерело:

Кодекс законів про працю

ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»

Інтербух

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber