Антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, які спрямовані на підтримку бізнесу в період негативного впливу фінансової кризи, викликаної ситуацією з коронавірусом.

Глава цього комітету Данило Гетманцев, в коментарі для Цензор.НЕТ, назвав ключові ідеї, які мають втілитися в законопроект, що розробляє його комітет.

Основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

  • Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців*. Але, можливо, цей термін буде продовжено;
  • Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці;
  • Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних);
  • Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року;
  • Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об’єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року;
  • Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості). Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість;
  • Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці;
  • Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини.

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку.

“Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця, – розповів народний депутат. – Якщо є витрати на утримання, на амортизацію – вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція – ми визнаємо ситуацію, пов’язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)”.

* У зв’язку із набранням чинності антикризових законів від 17.03.20р. № 530-IX№ 533-IX (опубліковані в газеті” Голос України “від 17.03.20 р), повідомляємо, що штрафів не буде за податкові порушення, здійснені з 1 березня по 31 травня 2020 року, за  винятком:

— порушення нарахування, декларування і сплати ПДВ, акцизу та рентної плати;

— порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах.

Протягом цього ж періоду платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Використані джерела:

  1. Цензор.Нет 

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Будь в курсе первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для Вашего бизнеса!
Подписаться
Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

КиївДніпроКам'янське
Написать в
Viber