Законопроект «Нульове декларування»

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

25.02.2021 р. до ВРУ Президентом України подано ряд законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу України, ст. 29 Бюджетного кодексу України, ст. 16 ЗУ «Про валюту і валютні операції», Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Об’єктом декларування є активи, що знаходяться в Україні та/або закордоном набуті за рахунок доходів, які не були задекларовані за будь-який податковий період станом на 01.01.2021 р.

До активів, які підлягають декларуванню відносять будь-які активи, у т.ч. рухоме та нерухоме майно, цінні папери, корпоративні права, які є у власності суб’єкта господарювання чи від яких він має право отримувати дохід.

Не можуть бути об’єктом декларування:

 • активи, отримані внаслідок кримінальних правопорушень, за виключенням активів, отриманих внаслідок ухилення від сплати податків та зборів чи порушень валютного законодавства;
 • активи осіб, щодо яких відкрито судове впровадження за статтями легалізації доходів здобутих злочинним шляхом та фінансування тероризму;
 • готівкові кошти.

Суб’єктами господарювання є фізичні особи — резиденти та нерезиденти, які на момент набуття активів були резидентами.

Декларацію не мають права подавати малолітні, неповнолітні та недієздатні особи, а також особи, які подавали або мають подавати декларацію, починаючи з 01.01.2005 р., відповідно до антикорупційного законодавства.

Спеціальна декларація подається в електронній формі персонально або знеособлено (через нотаріуса) у термін з 01.07.2021 р. по 01.07.2022 р. включно.

Базою оподаткування для валютних цінностей та прав грошової вимоги є їх документально підтверджена грошова або номінальна вартість. База оподаткування для інших активів – витрати на їх придбання, оціночна, біржова вартість або самостійно визначена вартість для рухомого майна, зареєстрованого в Україні (крім транспортних засобів та дорогоцінних металів).

Виділено наступні ставки:

 • 5% — для валюти на банківських рахунках та інших активів, зареєстрованих в Україні;
 • 9% — для валюти на банківських рахунках та інших активів, які знаходяться закордоном та права грошової вимоги до нерезидентів;
 • 2,5 % — за облігації внутрішніх державних позик, придбаних у період з 01.01.2021 р. по 20.06.2022 р. до подання декларації.

Податок, що підлягає сплаті — спеціальний збір за одноразове декларування, який сплачується у термін 10 календарних днів, з дня подачі декларації.

До активів, що підлягають звільненню, без подачі спеціальної декларації є:

 1. нерухоме майно в Україні відповідно до державних реєстрів у вигляді:
 • квартира — до 120 кв. м. чи майнові права на таку квартиру;
 • житловий будинок до 240 кв. м. чи його незавершене будівництво, за умови права власності на земельну ділянку;
 • нежитлова нерухомість (в т.ч. незавершена) некомерційного призначення до 60 кв. м.;
 • земельні ділянки у межах нормативів безоплатної приватизації;
 1. один транспортний засіб, що є в реєстрі (крім транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб; або об’єм двигуна транспортного засобу не менше 3000 куб. см.; або середня ринкова вартість 375 МЗП; мотоцикла — 800 куб. см; літака; гелікоптера; яхти або катера);
 2. інші активи — сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.

Джерела:

«Нульове декларування» від Зеленського: як це буде?

 

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Узнай первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber