Щодо нарахування та сплати ЄП та ЕСВ фізичними особами – підприємцями

Извините, этот техт доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України:

 • Фізичні особи-підприємці першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.
 • Декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця не заповнюється за період, за які єдиний податок не сплачувався.
 • Ця норма добровільна.

розділ XIV підрозділ 8 п.9 Податкового кодексу України

 

Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану:

 • Фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за себе.
 • Розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.
 • Під час періоду мобілізації Фізичні особи-підприємці — платники єдиного податку другої та третьої групи мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

розділ VIII  п. п. 9-19-9-2  «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці.Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Узнай первым!
Подпишитесь на рассылку и получайте
только самую полезную информацию для вашего бизнеса!
Подписаться

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber