Оподаткування дивідендів ПДФО

Відповідно до п. 170.5 ст. 170 ПКУ визначено Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб дивідендів.

Згідно даної статті податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь дивідендів є емітент корпоративних прав або за його дорученням інша особа, яка здійснює таке нарахування, за винятком випадків, зазначених у пп. 165.1.18 ст. 165 ПКУ.

Дивіденди оподатковуються податковим агентом при нарахуванні податків.

Відповідно пп. 167.5.2, ст. 167 ПКУ, ставка 5 % застосовується для дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток, крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування.

Згідно пп. 167.5.4, ст. 167 ПКУ, ставка 9 % застосовується для дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

Згідно пп. 57.1-1.4 та пп. 170.5.3 ПКУ, ставка 18 % застосовується для дивідендів, нарахованих платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, які для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати.

 

Джерела:

Як оподатковуються ПДФО дивіденди?

 

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber