Оформлення директора за договором ЦПХ

Отримали питання від клієнтів: “Чи можна оформити директора за договором ЦПХ та платити зарплату за об’єм виконаних робіт?”

Відповідь аудитора: Ми однозначно НЕ РАДИМО Вам обирати  схему роботи “директор+договір ЦПХ”.

Ситуація, за якої директор підприємства не є співробітником підприємства, а надає послуги за договором ЦПХ – ризикова для підприємства, тому що регулярне та систематичне виконання своїх обов’язків і функцій є критерієм трудового договору, а отже такий договір при перевірці контролюючих органів буде визнаний трудовим зі всіма витікаючими наслідками, такими як: недотримання мінімальних державних гарантій щодо надання відпусток, компенсацій відпусток, лікарняних, виплати авансу; нарахування заробітної плати не нижче мінімальної тощо.

Як наслідок, органи ДФС мають право перевіряти не тільки правильність сплати податків, в т.ч. і ЄСВ (єдиного соціального внеску), а й залучати до таких перевірок інспекції з праці та прокуратуру для виявлення можливих прихованих трудових відносин.

Окрім того, у законодавстві передбачено обов’язкове повідомлення органів ДФС про прийняття на роботу нових співробітників, які  перебувають в трудових відносинах з роботодавцем, до дати їх фактичного вступу на посаду. 

За неповідомлення або не своєчасне повідомлення передбачені штрафи за ст. 265 КЗоТ України та ст 41 КоАП України.

Також повідомляємо Вас, що ставка ЄСВ для договорів ЦПХ та заробітної плати – єдина та у будь-якому випадку складає 22%. До того ж, співробітник, перебуваючи в трудових відносинах з роботодавцем, має право на застосування до його доходу ПСЛ при дотриманні граничної суми такого доходу.

У завершенні звертаємо увагу, що “директор” – це посада, а не вид послуги, а на посаду приймаються СПІВРОБІТНИКИ роботодавця, тобто ті, хто перебуває з роботодавцем в ТРУДОВИХ відносинах. Відповідно, якщо виявиться, що такій особі нараховувався дохід нижче мінімального, то при перевірці може бути донарахований ЄСВ до мінімальної заробітної плати, з урахуванням штрафів за невчасну виплату взносу + штраф за недостовірні відомості з звітності (за кожний такий звіт) + залучення інших контролюючих органів для виявлення причин, за якими зарплата директора нижче зарплати інших співробітників.

 

НА ВАШЕ ПИТАННЯ ВІДПОВІДАЛА:

Полякова Тетяна Юріївна

Керівник відділу праці та заробітної плати ТОВ АФ “Аудит-Інвест”

 


Наша команда завжди відкрита для спілкування. У Вас є цікава тема, яку можуть розкрити аудитори в нашому блозі?

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА УПРАВЛІНСЬКА КОНСУЛЬТАЦІЯ? Телефонуйте: 044 338 12 88,056 745 12 88,097 338 12 88,050 340 11 17

Вам також буде цікаво:

Корпоративний рахунок на підприємстві. Які операції допустимі?

Чим відрізняється фінансова звітність від управлінської?

Успіх – це набір правильних звичок!

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

    Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

      Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

      КиївДніпроКам'янське
      Написать в
      Viber