А в Вашій компанії діє система контролю якості?

Вітаю, колеги! Я керуючий партнер аудиторської фірми «Аудит-Інвест». І сьогодні хочу поговорити з Вами про систему контролю якості.

 

Всі знають, що французьке вино славиться на весь світ. А чому? Навіть не так італійське, як французьке, хоча перше, може бути, нітрохи не гірше…

Ну, по-перше, французи – майстри розкрутки. Париж, Ейфелева вежа, французькі парфуми … Все це добре розкручені бренди, які зобов’язаний побачити кожен турист. Точно так само і вино.

По-друге, при виготовленні французького вина, враховується велика кількість «родзинок». Існує фахівець (енолог), який займається оцінкою виноградників, пробою ґрунту. Він звертає увагу на схил гори, силу вітру і т.д. Саме енолог дає «відмашку» на збір винограду в певної кондиції. Тому другим фактором є контроль якості – якщо вино випускається під певним брендом, то воно повинно відповідати найвищим стандартам якості.

 

Так само й в аудиті. Якщо у нас немає контролю якості, то бренд буде втрачати свої позиції. І це дуже важливо. Ми дуже дорожимо своєю репутацією і забезпечуємо якість, якої потребує замовник.

Був випадок в нашій практиці, коли фірмі «Х», яка перебувала у нас на бухгалтерському обслуговуванні, знадобився аудит. Ну, природно, за кодексом етики, якщо ми ведемо облік, то робити аудит ми не можемо, не маємо права. Тому в компанію «Х», яку ми вели, приїхав молодий аудитор з Києва. Керівництво «Х» домовилося про співпрацю з ним за досить низьку ціну (8000 грн). Аудит проводили цілий тиждень… З нами він так жодного разу і не зустрівся, мабуть, його не збентежив той факт, що компанія «Х» знаходиться на бухгалтерському обслуговуванні в аудиторській фірмі … Ми теж не стали нав’язуватися.

Не встигли озирнутися, як аудитор поїхав назад до Києва. Через кілька днів приходить аудиторський звіт. Звіт на 30 аркушів, в якому робота фахівців АФ «Аудит-Інвест» була рознесена «в пух і прах». Все робили не так, відображали неправильно і звітність він не підтверджує. Спочатку ми засмутилися, але під кінець читання вже відверто сміялися. Тому що кожен абзац показував некомпетентність цього самого аудитора. У звіті були сплутані поняття «платника єдиного податку» та «суб’єкта підприємництва малого бізнесу». Молодий початківець, працюючи за шаблоном, він просто заповнював те, що думає. Критикуючи наші дії, він тільки показав свою безграмотність. У підсумку, у нас було 17 зауважень до цього звіту.

Якби такий висновок нам зробили податківці, ми б пішли до суду. Але в даній ситуації, ми просто зробили висновок, що в аудиторській фірмі відсутній контроль якості. Було абсолютно зрозуміло, що ніхто з старших товаришів, сертифікованих аудиторів, не глянув звіт молодого аудитора, який не знає деяких питань або думає, що знає. Не кажучи вже про те, що на самому початковому етапі було грубе порушення етики. Які б зауваження не були, аудитор повинен спочатку розібрати їх з обслуговуючої фірмою.

Ми поїхали з візитом до Києва, щоб обговорити звіт з керівництвом столичної аудиторської фірми. У підсумку, ми усунули ці безглузді помилки, і історія закінчилася успішно. Тому, коли працюють дві аудиторські компанії, між ними повинен бути контакт, взаємодія і доброзичлива спільна робота. Тому що перед обома стоїть завдання об’єктивно розглянути діяльність підприємства!

Хочете дізнатися які ще трапляються історії в роботі з аудиторськими компаніями? Читайте реальні бізнес-ситуації з життя наших клієнтів.

 

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber