Обов’язковий аудит акціонерних товариств

 

Обов’язковий аудит акціонерних товариств

 

Підприємства з організаційно-правовою формою акціонерного товариства потрапляють під проведення обов’язкової аудиторської перевірки щорічно.

 

Обов’язковий аудит акціонерних товариств – це перевірка незалежною особою стану бухгалтерського, податкового обліку і фінансової звітності в випадках, передбачених чинним законодавством України, з метою офіційного підтвердження її повноти, достовірності і законності.

 

Аудитори всебічно вивчають фінансовий стан акціонерного товариства і виносять свою незалежну думку про достовірність або недостовірність наданої інформації.

 


Підтвердження достовірності фінансової звітності стане свого роду «знаком якості» підприємства


 

Запам’ятайте! Якщо Ваша компанія відповідає критеріям даної перевірки, це означає, що вона є суспільно значущою і знаходиться на новому рівні розвитку бізнесу. Підтвердження достовірності фінансової звітності стане свого роду «знаком якості» підприємства перед клієнтами, кредиторами та інвесторами.

 

Керівники акціонерних товариств часто не розуміють значущості аудиту і готові заплатити просто за «папір» про його проведення без фактичної перевірки.
Фахівці АФ «Аудит-Інвест» намагаються підняти роль аудиту, наполягаючи на проведенні реальної перевірки. Це дозволяє:
 • виявити бізнес-ризики;
 • виконати перевірку первинних документів;
 • проаналізувати розрахунки з бюджетом (податки);
 • протестувати дебіторську і кредиторську заборгованість, облікові записи;
 • перевірити правильність інвентаризації активів;
 • перевірити розрахунки по зарплаті;
 • здійснити контроль за збереженням активів.


Така перевірка дуже корисна для підприємства, тому що дозволяє виявити всілякі ризики і помилки, які можуть призвести з часом до штрафів


 

Найпоширеніші ПОМИЛКИ, які можуть бути виявлені:
 • Несвоєчасність і неточність даних первинних документів
 • Порушення принципів складання бухгалтерської та податкової звітності
 • Спроби шахрайства, або неточності при заповненні звітної документації.

Якщо перераховані вище випадки фіксуються, аудитор зустрічається з керівництвом компанії, чітко і доступно пояснює всі проблеми і ризики.

 

У роботі АФ «Аудит-Інвест» був випадок, коли одна компанія не нараховувала резерв відпусток. Аудитори поставили до відома керівництво і дали свої рекомендації. За результатами спілкування, засновники компанії прийняли рішення провести оцінку резерву. Сума заборгованості виявилася дуже велика. Аудитори АФ «Аудит-Інвест» запропонували ДВА ВАРІАНТИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ:

Визнати забезпечення.
Не визнавати. Аудитори зроблять застереження у своєму висновку, що забезпечення не вироблено тому не можна щоб користувач, який буде читати звіт, бачив, що дана сума витрат не відображається.
Керівництво компанії обрало перший варіант. У своєму звіті аудитори написали, що: ведуться нарахування, коригуються запаси, резерви створюються. В результаті компанія отримала позитивний висновок від аудиторів.

Аудиторська перевірка також може бути проведена і на вимогу одного з акціонерів (не обов’язково аудит) за умови володіння більше 10% простих акцій товариства. Такий аудит може проводитися не більше 2 разів на рік.

 

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! Робити обов’язковий аудит дозволено тільки тим аудиторським компаніям, які:

 Внесено до Реєстру аудиторів та аудиторських фірм Аудиторської палати України.

✔ Пройшли контроль якості АПУ, з 1 січня 2016 р.

 

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ АУДИТ

Обов’язкова аудиторська перевірка Вашої компанії не просто покаже достовірність фінансової звітності, а й значною мірою збільшить рівень довіри клієнтів, кредиторів та інвесторів.

Аудиторська фірма «Аудит-Інвест» вже більше 20 років успішно проводить обов’язкову аудиторську перевірку акціонерних товариств для національних компаній.

 

У РЕЗУЛЬТАТІ Ви отримаєте:

✔ Звіт з результатами перевірки, а так само рекомендації для керівництва компанії щодо усунення помилок і недоліків бухгалтерії (якщо струмові були).

Дізнайтесь вартість ПРЯМО ЗАРАЗ!

 

ФАХІВЦІ

Людмила Вікторівна Хіміч

Директор. Начальник Департаменту аудиту та консалтингу

e-mail: af@audit.4.dp.ua.

Сертифікований аудитор сертифікат серії А № 006603 от 02.07.2009 г. діючий до 02.07.2019р. Сертифікований бухгалтер-практик, сертифікат САР. Член Союзу Аудиторів України. АССА DipIFR (UK)

Познайомитись з усіма >>

ЩАСЛИВІ ВЛАСНИКИ АУДИТОРСЬКОГО ВИСНОВКУ

ВІД ТОВ АФ “АУДИТ-ІНВЕСТ”

Робота з компанією “Аудит-Інвест” завжди залишає позитивне враження. Мені здається, що це відбувається тому, що керівництво компанії запалює оптимізмом своїх співробітників, і це, безумовно, є сильною стороною “Аудит-Інвест” поряд з високим професіоналізмом.
Окремо потрібно відзначити високий рівень обслуговування клієнтів, комфортність спілкування, готовність допомогти завжди і в усьому!
Безумовно, “Аудит-Інвест” є надійним партнером, і мені приємно рекомендувати цю компанію всім, кому необхідні якісні аудиторські та бухгалтерські послуги.

Павло Булава, архітектор, директор Архітектурної Майстерні “АЕРОПЛАН”

>> Читати ще

 

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber