Зміни в адмініструванні акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів з 01 травня 2022 року

Законом України № 2218-IX від 21.04.2022 року були внесені зміни до Бюджетного Кодексу України в частині впровадження в дію механізму зарахування до місцевих бюджетів 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який сплачується  імпортерами та виробниками.

Саме з внесенням цих змін до Бюджетного Кодексу України, тобто з 1 травня 2022 року, набувають чинності норми Закону України № 1914-IX від 30.11.2021 року в частині перенесення на виробників та імпортерів тютюнових виробів обов’язку сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.

Як працюватиме запроваджений механізм? Акцизний податок зараховується до бюджетів місцевого самоврядування автоматично відповідно до часток, що визначаються як співвідношення вартості реалізованих тютюнових виробів суб’єктами роздрібної торгівлі на відповідній території до загальної вартості реалізованих суб’єктами роздрібної торгівлі тютюнових виробів за звітний місяць в цілому по Україні. Частка визначається з урахуванням даних РРО/ПРРО.

Важливо! Даний механізм стосується тільки тих тютюнових виробів, що були вироблені, починаючи  з 1 травня 2022 року.

Чому саме вироблених? Це випливає з Закону України № 2139-IX від 15.03.2022 року, яким передбачено, що тимчасово, до 1 січня 2023 року, сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами роздрібної торгівлі тютюнових виробів, вироблених до 1 квітня 2022 року, та не реалізованих кінцевим споживачам до 1 квітня 2022 року, здійснюється у порядку та на умовах, що діяли до 1 квітня 2022 року. І ось тут виникає ще одне запитання: наразі Законами України передбачений порядок справляння акцизного податку з продажу тютюнових виробів, вироблених до 1 квітня 2022 року і починаючи з 1 травня 2022 року, проте такий порядок не врегулювано по тютюновим виробам, виготовленим у квітні 2022 року. Врегулювати дату було заплановано Законопроектом № 7311 від 24.04.2022 року, шляхом заміни слова «квітня» на «травень». Отже, у разі прийняття даного Законопроекту, сплачувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів, вироблених до 1 травня 2022 року, будуть, як і раніше,  суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі.

Таким чином, маємо наступне: сплата акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну), яка вироблені після 1 травня 2022 року, переноситься на виробників та імпортерів тютюнових виробів. Акцизний податок з тютюнових виробів, що були вироблені до 1 квітня 2022 року та не реалізовані кінцевим споживачам до               1 квітня 2022 року сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі, в порядку та на умовах, що діяли до 1 квітня 2022 року. Тому суб’єктам роздрібної торгівлі, які мають на 1 квітня залишки тютюнових виробів, потрібно визначитись яким чином вести облік продажу тютюнових виробів, вироблених до 1 квітня 2022 року та вироблених після 1 травня 2022 року з метою нарахування/не нарахування роздрібного акцизного податку 5%. Також треба зробити відповідні налаштування РРО/ПРРО.

Платниками роздрібного акцизного податку за ставкою 5% з тютюнових виробів суб’єкти роздрібної торгівлі залишаються до кінця 2022 року, допоки не будуть реалізовані усі залишки тютюнових виробів, що були вироблені до 1 квітня 2022 року, тому такі суб’єкти повинні мати діючу ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами. Нагадуємо, що акцизну декларацію зобов’язані подавати суб’єкти господарювання, які мають у звітному місяці діючу ліцензію на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, навіть, якщо у цьому звітному місяці продаж підакцизних товарів дорівнює нулю.

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці. Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Дізнайтеся першим!
Підпишіться на розсилку і отримуйте
тільки найкориснішу інформацію для вашого бізнесу!
Підписатися

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber