ШАБЛОН ОТВЕТА ДЛЯ ГФС

 


ШАБЛОН ОТВЕТА ДЛЯ ГФС


Начальнику

ДПІ у _______________ районі

м. Дніпропетровська

ГУ ДФСУ у Дніпропетровській області

___________________

ТОВ «УСПІХ»

код за ЄДРПОУ 12345678

 

______ від “ ___” червня 2016 року

на №б/н від _______2016 року

 

______.2016 року ТОВ «УСПІХ» електронною поштою отримало лист Державної податкової інспекції у ________________________ районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби України (далі — ДПІ) від _______.2016 року № без номеру про надання пояснень (далі — Лист).

В Листі ДПІ з посиланням на п.п.20.1.2 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України (далі – ПК України), з метою здійснення якісного планування надходжень грошових коштів до державного бюджету України у 2016 році, міститься прохання надати фінансовий план з поквартальною деталізацією запланованого доходу та, відповідно, нарахувань податку на прибуток.

Ознайомившись з Листом, хотіли б зауважити наступне.

В Листі міститься посилання лише на загальні норми Податкового кодексу України і не зазначено підстав, передбачених діючим законодавством для витребування інформації.

Так, у відповідності до пп.19¹.1.1 п.19¹.1 ст.19¹ ПК України до функцій контролюючих органів відноситься адміністрування податків, зборів, платежів.

Згідно до пп. 20.1.2. п. 20.1. ст. 20 ПК України  контролюючі органи мають право:

для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно  від платників податків … у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансову-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов’язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом .

Згідно п. 73.3 ст. 73 ПК України та п. 12 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженим Постановою КМУ від 27.12.2010 року № 1245, письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб’єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок та в інших випадках, передбачених статтею 39 цього Кодексу;

3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;

4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної, та/або про порушення термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування; подано скаргу про ненадання платником податків акцизної накладної або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;

5) у разі проведення зустрічної звірки;

6) в інших випадках, визначених Податковим кодексом України.

Отже, для витребування зазначеної у Листі інформації має бути зазначена хоча б одна з наведених вище підстав.

Однак, в Листі жодна з передбачених ПК України підстав не наведена, тому є незрозумілим, з якої підстави, визначеної ПК України, а також п. 12 Порядку №1245 його направлено.

Таким чином, вимоги, викладені в Листі ДПІ у __________________ районі м. Дніпропетровська ГУ ГФС у Дніпропетровській області від _________.2016 року №б/н, не слідують з положень діючого законодавства, не відповідають рекомендаціям Державної фіскальної служби України та не можуть бути виконані ТОВ «УСПІХ» з поважних причин, наведених вище.

Для їх виконання просимо уточнити, з приводу якої підстави, визначеної Податковим  кодексом України та Постановою КМУ від 27.12.2010 року № 1245 «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом», в тому числі яких саме фактів порушення та якого законодавства, необхідно надати зазначену у Листі інформацію.

Разом з цим наголошуємо, що ТОВ «УСПІХ» в жодному випадку не має на меті перешкоджати контролюючим органам у здійснені ними своїх завдань і ніяким чином не відмовляється від надання необхідних пояснень чи документального підтвердження. ТОВ «УСПІХ» визнає обов’язковим дотримання вимог чинного законодавства щодо порядку проведення перевірок та надання необхідних пояснень і документів, тому не відмовляється від вчинення усіх необхідних дій та виконання законних вимог щодо надання документів і пояснень в рамках дотримання зазначених вище положень законодавства.
Також хотілось би звернути Вашу увагу, що в існуючих на сьогодні умовах нестабільного стану економіки України, зниження ділової активності наших покупців,
значного спаду попиту на товари, поставку яких здійснює наше підприємство, спрогнозувати рівень доходу підприємства практично неможливо.

 

Директор

ТОВ «УСПІХ» ___________________        Петренко І.І.

  Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в течение 5 минут

   Оставьте свои данные и мы свяжемся с вами в ближайшее время

   КиевДнепрКаменское
   Написать в
   Viber