Військовий стан, податок на прибуток та ТЦУ

Ми працюємо. Підтримуємо надзвичайну роботу бізнесу в період воєнного стану та в межах Законів України.

Продовжуємо та маємо можливість виконувати роботу над проектами Документацій з ТЦУ (30% коригувань фінансового результату) відповідно до ст.39 ПКУ.

Цією статтею висвітлюємо основні моменти законодавства, що можуть бути пов’язані з законодавством з ТЦУ.

Державна податкова служба та Міністерство фінансів України наголосили, що на період воєнного стану продовжують вести роботу з забезпечення надходження податків з метою наповнення державного бюджету.

7 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» №2118-IX.

Адміністрування податків здійснюється з урахуванням таких особливостей:

 • Платники податків, у випадку відсутності можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема щодо дотримання термінів сплати податків та подання звітності, в т.ч. декларації з податку на прибуток, звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ (адміністративної, фінансової, кримінальної).

Зазначені вище податкові обов’язки підлягають обов’язковому виконанню платником податку протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні (з урахуванням змін, внесених ЗУ №2142).

 • Податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ[1].

Критерій для застосування податкових різниць до об’єкта оподаткування, визначається ПКУ за розміром річного доходу підприємства[2] визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період та перевищує 40 мільйонів гривень.

Відповідно до пп.140.5.4, пп. 140.5.51 та пп. 140.5.6 ПКУ фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, що були реалізовані/придбані на користь/у низько податкових нерезидентів та нерезидентів відповідних Орг. форм з Переліків КМУ 1045 та 480.

Коригування не застосовуються, якщо сума таких витрат або доходів підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом “витягнутої руки” відповідно до процедури, встановленої статтею 39 ПКУ, але без подання звіту.

Для тих, хто в силу відомих причин, ще не подав декларацію з податку на прибуток за 2021 рік, ми маємо можливість безкоштовно протестувати експортні \ імпортні операції з нерезидентами на предмет наявності 30% коригувань.

У разі нездійснення 30% коригування, пропонуємо підготувати Документацію щодо підтвердження доходів або витрат по операціям з нерезидентами на відповідність операцій принципу «витягнутої руки» відповідно до ст.39 ПКУ за зниженими цінами.

Крім того, нагадуємо про звітність з ТЦУ за операціями за 2021 рік: Звіт про контрольовані операції та Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, які необхідно подати  ДПС до 01 жовтня 2022 року.

Звіт про контрольовані операції має містити інформацію щодо методів встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки», цифрові показники рентабельності контрольованих операцій, використані джерела інформації для обґрунтування умов операцій тощо.

Зазначити таку інформацію у Звіті про контрольовані операції можливо при проведенні  економічного та порівняльного аналізу умов контрольованих операцій, результати яких зазначаються у Документації з ТЦУ відповідно ст.39 ПКУ, яка також готується нами.

Що стосується ТЦУ для 2022 року.

В світі введення податку з обороту в обсязі 2% та звільненням платників податків від сплати податку на прибуток, стосовно ТЦО повідомляємо наступне.

Дані умови оподаткування є тимчасовими на період дії воєнного стану та будуть автоматично скасовані після його завершення.

Впорядкування оподаткування, збереження принципів податкової прозорості до роботи в нових умовах між контролюючими органами та бізнесом, відновлення зовнішньоекономічної діяльності компаній, буде головним пріоритетом післявоєнної відбудови країни.

А отже правила ТЦО існують як визнаний міжнародний стандарт податкової діяльності.

Ми працюємо у цьому напрямку, проводимо аналіз ТЦ операцій та готуємо документацію з обґрунтування умов операцій принципу «витягнутої руки».

Ми сподіваємося, що Ви, Ваші рідні, близькі, так само як і колективи Ваших Компаній та їх близькі, неушкоджені та знаходяться у безпеці.

ПЕРЕМОГА БУДЕ ЗА НАМИ! ПРАЦЮЄМО НА ЕКОНОМІКУ ДЕРЖАВИ!

[1] пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ

[2] абз. 4 п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ

 

Ми не припиняємо роботу над проектами, платимо податки, консультуємо, докладаємо всіх зусиль, щоб допомогти нашій економіці, клієнтам та державі у складних обставинах. Бухгалтерське обслуговування надається в повному обсязі, наскільки це можливо на цей час.
Ми завжди з вами на зв’язку, ми готові допомогти, ми раді просто слухати, що з вами та вашими близькими все гаразд і ви в безпеці.Дзвоніть нам частіше!

Залишились питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

 097 338 12 88, 050 340 11 17

 af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber