Використання корпоративної картки: як оформити?

Державна податкова служба України (далі – ДПС) розглянула звернення компанії, яка попросила роз’яснити наступне:

 • Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу (далі – ЕПЗ) оформлюватись прибутковими та видатковими ордерами та веденням касової книги (оприбутковуватись в касі)?
 1. Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу відображатись в оборотно-сальдовій відомості рахунку 30?

Податківці у листі від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06 нагадали про Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Згідно з п. 20 розділу ІІ цього Положення фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного ЕПЗ або особистого ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.

Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства:

звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також

документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Враховуючи те, що підзвітна особа, яка використовує корпоративну картку, не одержує за її допомогою готівкових коштів та, як відповідь на питання 1 звернення, ДПС повідомляє, що касові операції, які не супроводжуються прийманням або видачою готівки в/з каси підприємства, не підлягають оформленню прибутковими та видатковими касовими ордерами, та не повинні відображатись в касовій книзі.

Оскільки, згідно з наведеним прикладом у запиті, готівкові операції підзвітною особою компанії не проводяться, у відповідь на питання 2 податківці інформують, що операції, проведенні у безготівковій формі з використанням корпоративного ЕПЗ, не потребують відображення в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 30 (субрахунку 301).

Джерела:

https://buhgalter911.com/news/news-1060488.html

https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/gpsu/schodo-vikoristannya-korporativnogo-1060487.html

 

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами прямо зараз!

097 338 12 88, 050 340 11 17

af@audit-invest.com.ua

Be the first to know!
Subscribe to the newsletter and receive
only the most useful information for your business!
Subscribe

  Залиште свої дані, ми передзвонимо Вам протягом 5 хвилин!

   Залиште свої дані, ми зв'жемся з вами найближчим часом

   КиївДніпроКам'янське
   Написать в
   Viber